با این مواد غذایی بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوید

به گزارش وبلاگ عکس، نتایج این تحقیق نشان می دهد خوردن لوبیا، نخود فرنگی، عدس و نخود به کاهش وزن یاری می نماید.

با این مواد غذایی بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوید

افراد مورد مطالعه با افزودن یک وعده روزانه از این مواد غذایی بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی، وزن خود را کاهش دادند. به عبارت دیگر، آنان کالری دریافتی خود را کاهش ندادند، وعده های غذایی خود را حذف نکردند یا آنچه می خوردند را پیگیری نکردند. آنان فقط حدود سه چهارم فنجان از این غذاها را به چیزی که به طور معمول در روز مصرف می کردند، افزودند.

نتایج مطالعات نشان می دهد گروهی از غذاها که به عنوان حبوبات شناخته می شوند، موثر هستند زیرا احساس سیری را تا 31 درصد افزایش می دهند.

سایر موارد لوبیا دونده، نخود سیاه چشم (لوبیا چشم بلبلی)، لوبیا پهن، لوبیا قرمز و لوبیا کره ای است.

دکتر راسل دو سوزا که این مطالعه کانادایی را رهبری کرد، گفت: علیرغم فواید شناخته شده برای سلامتی، تنها 13 درصد از کانادایی ها روزانه حبوبات مصرف می نمایند و بیشتر آنان وعده کامل را نمی خورند بنابراین جا دارد که حبوبات رژیمی را در رژیم غذایی خود بگنجانیم و به مزایای بالقوه مدیریت وزن پی ببریم.

این تحقیق نتایج 21 کارآزمایی بالینی جداگانه را تجزیه و تحلیل کرد و نتایج ترکیبی نشان داد که افراد بدون رژیم غذایی، به طور میانه نیم پوند در 6 هفته وزن کم کردند.

حبوبات دارای شاخص گلیسمی پایینی هستند، به این معنی که بدن مدتی طول می کشد تا آنها را تجزیه کند.

وی بیان نمود: این مورد به افراد یاری می نماید احساس سیری بیشتری داشته باشند. این مطالعه نو به خوبی با کار قبلی ما مطابقت دارد که نشان داد حبوبات احساس سیری را تا 31 درصد افزایش می دهند، در واقع ممکن است منجر به مصرف کمتر غذا گردد.

حبوبات دارای مزیت اضافی کاهش سطح کلسترول بد در بدن تا حدود 5 درصد هستند؛ بعلاوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند.

دکتر دو سوزا تاکید نمود: اگرچه کاهش وزن کم بود اما یافته های ما نشان می دهد که صرفا گنجاندن حبوبات در رژیم غذایی تان ممکن است به کاهش وزن یاری کند و مهمتر از آن فکر می کنیم که از بازگشت مجدد وزن پس از کاهش وزن جلوگیری می نماید.

منبع: گردشبان

به "با این مواد غذایی بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این مواد غذایی بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید