بیانیه جدید مهاجرتی ترامپ؛ تعلیق ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به آمریکا

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس جمهور آمریکا بیانیه ای را امضا کرد که طبق آن ورود مهاجرانی که پس از سی روز تحت پوشش بیمه سلامت قرار نگیرند را به حالت تعلیق در می آورد.

بیانیه جدید مهاجرتی ترامپ؛ تعلیق ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه اعلامیه ای را امضا کرد که طبق آن ورود مهاجرانی که پس از سی روز تحت پوشش بیمه سلامت قرار نگیرند یا اینکه توان پرداخت هزینه های درمانی خود را نداشته باشند، به حالت تعلیق در می آورد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، در این اعلامیه که از سوی کاخ سفید صادر شده، آمده است که این امر هیچ تاثیری بر صلاحیت افراد در وضعیت پناهندگی شان نمی گذارد. این اقدام از سوم نوامبر (12 آبان) اجرایی خواهد شد.

ترامپ در این بیانیه گفت: از آنجایی که سیستم خدمات درمانی ما با چالش های ناشی از مراقبت های غیرقابل جبران دست و پنجه نرم می نماید، ورود هزاران بیگانه که هیچ توانایی برای پرداخت هزینه های درمانی خود ندارند، این مشکل را برای آمریکا بدتر می نماید.

پیش از این ترامپ در جریان جلسه ای در کاخ سفید ابتدا پیشنهاد شلیک گلوله به سمت مهاجران غیرقانونی را مطرح نموده و بعد از آنکه متوجه شده این کار غیرقانونی است پیشنهاد شلیک گلوله به سمت پای آنها را مطرح نموده است.

رسانه های آمریکا در ماه های گذشته گزارش های متعددی از وضعیت اسفناک بازداشت مهاجران غیرقانونی منتشر نموده اند.

رئیس جمهور آمریکا از زمان مبارزه انتخاباتی خود در سال 2016 و همچنین بعد از به دست دریافت زمام امور در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیانیه جدید مهاجرتی ترامپ؛ تعلیق ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه جدید مهاجرتی ترامپ؛ تعلیق ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید