خبرنگاران شمار مبتلایان کرونا در دنیا از 25 میلیون نفر گذشت

به گزارش وبلاگ عکس، تهران- خبرنگاران- براساس آمارهای مراکز معتبر شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا شامگاه یکشنبه به 25 میلیون و 300 هزار نفر رسیده است.

خبرنگاران شمار مبتلایان کرونا در دنیا از 25 میلیون نفر گذشت

به گزارش وبلاگ عکس از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه ای گزارش می دهد، شمار مرگ و میر دنیای کرونا به 848 هزار و 846 نفر رسیده است.

براساس این گزارش در 24 ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، 18 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شده و 171 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار نهایی مبتلایان کرونا در آمریکا نیز به شش میلیون و 157 هزار و 84 نفر و مرگ و میر نیز به 187 هزار و 26 نفر رسیده است.

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون سه میلیون و 414 هزار نفر گزارش شده است.

بیشترین آمار مرگ و میر نیز در 24 ساعته گذشته نیز متعلق به هند و مکزیک بوده است. تنها در هند 890 نفر و مکزیک 673 نفر جان خود را به دلیل بیماری کووید 19 از دست دادند.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، بعد از آمریکا، برزیل، هند، روسیه، پرو به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در دنیا هستند.

امریکا در حالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ ماه گذشته بدون توجه به هشدارهای بهداشتی دستور بازگشایی مدارس را صادر کرد.

به گزارش شبکه سی ان ان، در هفته نخست بازگشایی مدارس در آمریکا که به اصرار دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور انجام شد، دستکم 260 دانش آموز و هشت معلم مدرسه ای در ایالت جورجیا قرنطینه شدند.

ترامپ که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شاهد کاهش بی سابقه طرفداران است، همچنین برای این که شرایط کشور را عادی نشان دهد، مدعی شده که واکسن کرونا ایالت متحده احتمالاً تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020 به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شمار مبتلایان کرونا در دنیا از 25 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار مبتلایان کرونا در دنیا از 25 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید