تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی

به گزارش وبلاگ عکس، بعضی از مدیران سلیکون ولی که البته ثروت هایی افسانه ای دارند در مورد شرایط مالیات هایی که باید پرداخت نمایند دچار اختلاف نظرهایی جدی شده اند.

تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جک دورسی مدیرعامل توییتر و مارک بنیوف چهره سرشناس حوزه فناوری و تاجر معروف در مورد شرایط معین مالیات بر دارمد خود و یاری به نیازمندان دچار مسائلی شده اند.

از مدتی پیش طرحی از سوی اداره مالیات به غول های فناوری پیشنهاد شده که بر اساس آن؛ غول های فناوری موظف خواهند بود مبلغی را برای تامین خانه و کسب و کار به بی خانمان ها هدیه دهند.

این طرح می تواند سالانه 250 تا 300 میلیون دلار عایدی داشته باشد. یکی از هواداران سرسخت این طرح که به سرعت نیز موافق کرد مارک بنیوف است. اما جک دورسی آشکارا با این طرح مخالف است و معتقد است این طرح از اساس ایراداتی جدی دارد.

بر اساس قوانین نو و در صورت تصویب و قطعی شدن این قوانین، تعدادی از مدیران اجرایی قدرتمند فناوری در سیلیکون ولی موظف خواهند بود سهم قابل توجهی را برای خدمات به بی خانمان ها پرداخت نمایند. اما مخالفت دورسی و بنیوف در مورد این طرح تا حدی جدی شد که کار به درگیری توییتری کشید و این 2 مدیر در توییتر بحث هایی را مطرح کردند.

جک دورسی معتقد است مسائل مربوط به معیشت افراد و بی خانمان ها بر اساس مسئه بی کفایتی مدیران شهری به وجود آمده و شرکت های مذکور نباید تاوان این مشکل را پس دهند.

اما بنیوف، که بزرگترین شرکت در سان فرانسیسکو را تأسیس نموده و اداره می نماید،قوانین موسوم به Prop C را تأیید نموده و در بیانیه ای توییتری گفته تا سرانجام از این طرح حمایت می نماید.

اداره کنترل مالیات سانفرانسیسکو برآورد می نماید که این مالیات هر ساله 250 تا 300 میلیون دلار برای عایدیهای شهری به ارمغان می آورد و 300 تا 400 کسب و کار محلی را تحت تاثیر قرار می دهد. قرار است این قوانین برای شرکت هایی با دارامد بیش از 50 میلیون و شرکت هایی که مقر آنها در سانفرانسیسکو است اجرایی گردد.

اما دورسی ضمن مخالفت با این طرح در توییتر گفت:من می خواهم برای یاری به حل مشکل بی خانمان ها موثر باشم اما معتقدم این روش برترین راه حل ممکن نیست. بلکه باید از طرح های موثر شهرداری حمایت کرد.

منبع: انتخاب

به "تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید