تقویت حدس ها درباره این که آمریکا منشاء ویروس کرونا است

به گزارش وبلاگ عکس، گزارش شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن مبنی بر این که ممکن است بعضی از 14 هزار نفری که در آمریکا بر اثر آنفولانزا مرده اند، در حقیقت بر اثر ویروس کرونا جان داده باشند، برآورد ها درباره منشاء این بیماری خطرناک را تقویت نموده است.

تقویت حدس ها درباره این که آمریکا منشاء ویروس کرونا است

در این گزارش که در وبسایت گلوبال تایمز و همچنین گلوبال ریسرچ منتشر شده، آمده است: این گزارش بلافاصله موجب شد که در شبکه های اجتماعی چینی اینگونه منتشر گردد که منشاء این بیماری احتمالا در آمریکا بوده است.

گلوبال ریسرچ در این باره نوشت: تا به امروز مباحث گسترده ای در این باره انجام شده که این بیماری احتمالا در زمان مسابقات ارتش های دنیا (سیزم) در چین منتشر شده است.

در عین حال، گلوبال تایمز به نقل از شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن نوشت که دولت آمریکا احتمالا در درک این امر تانوان بوده که این ویروس تا چقدر در خاک آمریکا شیوع داشته است.

بنابر این گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر (سی دی سی) آمریکا در 14 فوریه (25 بهمن) گفت که به دلیل ویروس کرونا، آزمایش افرادی را که به نوع مشابهی از بیماری آنفولانزا مبتلا هستند را در آزمایشگاه های لس آنجلس، سن فرانسیسکو، سیاتل، شیکاگو و نیویورک سی تی، شروع خواهد نمود.

به هر حال بنا بر گزارش تلویزیون آساهی، هنوز معلوم نیست آیا کسانی که در آمریکا بخاطر آنفولانزا جان داده اند مبتلا به ویروس کرونا بوده اند یا خیر.

بنا بر گزارش گوبال تایمز، این ماجرا حدس هایی را در فضای شبکه های اجتماعی چین درباره وجود احتمال توطئه عنوان کرد. بازی های ارتش های دنیا (سیزم) در اکتبر 2019 در شهر ووهان چین برگزار شده بود. یکی از کاربران چینی در این باره نوشت: شاید هیئت آمریکایی این ویروس را به ووهان آورده باشد و بعضی جهش ها در ویروس ایجاد شده و آن را مرگبارتر نموده و موجب شده که سال جاری شاهد شیوع گسترده باشیم.

شن یی، استاد روابط بین الملل در دانشگاه فودان شانگهای نیز در این باره گفت که ویروس شناسان بین المللی در کوشش برای یافتن منشاء این بیماری از جمله احتمال نهادهای اطلاعاتی هستند. از شهروندان نیز خواسته شده فعالانه در این بحث ها شرکت نمایند اما به طریق منطقی.

شن گفت: علائم و مسری بودن ویروس کووید-19 (نام ویروس کرونا) برای همه روشن است. پنهان کردن منشاء این بیماری غیرممکن است.

وی از مردم و افکار عمومی خواست در اینگونه موارد بیشتر بر واقعیت ها و شواهد تکیه نمایند.

گلوبال تایمز نوشت: این شیوع بیماری امتحان بزرگی برای بسیاری از نهادها و سیستم ها است و رسانه ها باید گزارش های روشن و دقیقی ارایه نمایند. گزارش تلویزیون آساهی عملا از عبارات مبهمی استفاده می نماید که خوانندگان را به این تصور وا می دارد که کووید-19 در آمریکا جدی تر از آن چیزی است که عنوان می گردد.

تا به امروز 35 مورد از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از سوی مقامات آمریکایی تأیید شده است. بعضی گزارش های خبری نیز حاکی از آن است که مقامات بهداشتی آمریکا روز آدینه عنوان نموده انداحتمال دارد این ویروس به همه جوامع آمریکا شیوع پیدا نموده و موجب تعطیلی مدارس وکسب و کارها گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تقویت حدس ها درباره این که آمریکا منشاء ویروس کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت حدس ها درباره این که آمریکا منشاء ویروس کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید