تنها با یک کلاف نخ، خانه خود را شیک کنید!

به گزارش وبلاگ عکس، اگر از پدر و مادرانتان بپرسید، آن ها کاملا این آویزهای زیبا را در خانه های مادری خود به خاطر می آورند.

تنها با یک کلاف نخ، خانه خود را شیک کنید!

آویزهای دیواری همگی از مکرومه ساخته شده اند. ساخت آویزهای دیواری با یاری این گره ها دکوری های زیبایی را به وجود می آورد. در این مطلب از وبلاگ عکس به آموزش ساخت آویز گلدان با کنف می پردازیم و ساخت گلدان آویز را آموزش دهیم.

ساخت آویز گلدان با کنف

استفاده از گلدان های آویز و گلدان های وارونه که پیش از این با آن ها آشنا شده ایم، در چینش خلاقانه گیاهان بسیار موثر است و برای انواع فضاها حتی فضاهای اداری مناسب است. ساخت گلدان آویز حتی برای بافندگان تازه کار بسیار راحت و سریع است. با اینکه انواع متفاوت و پیچیده ای از گره های مکرومه وجود دارد ، اما شما می توانید با گره های ساده به نتایج زیبایی دست یابید. با یاری تغییر فاصله های بین گره ها و مهره های تزیینی می توان انواع بسیار متفاوت و زیبایی از آویز گلدان مکرومه درست کرد و همه این ها به سلیقه شما بستگی دارد.

وسایل مورد احتیاج برای ساخت آویز گلدان مکرومه

برای ساخت گلدان آویز با کنف به وسایل زیر احتیاج دارید

  • 8 متر طناب کنفی
  • 12 عدد مهره چوبی در 2 سایز متفاوت (دلخواه)
  • حلقه برای قسمت بالای آویز
  • قیچی
  • خط کش
  • گلدان با ارتفاه و عرض 15 سانتی متر

مرحله اول از ساخت آویز گلدان با کنف

4 رشته دو متری از طناب جدا کنید. برای اینکه طناب ها را به حلقه برای قسمت بالایی آویز متصل کنید باید از گره لنگر یاری بگیرید. طناب ها را از وسط تا نموده و از وسط حلقه رد کنید سپس مانند عکس مرکز آن ها را پیدا نموده و گره بزنید.سپس گره را با کشیدن نخ هل به پایین محکم کنید.

مرحله دوم

حالا باید 8 رشته نخ هم مقدار از حلقه آویزان باشند. هیچکدام از نخ ها نباید از درون گره سر بخورند و بیرون بیایند. حلقه ای که کنف را به آن گره زده اید را بر روی میز کار قرار داده و آن را ثابت کنید. نخ ها را دو به دو جدا نموده و کنار یکدیگر قرار دهید.

مرحله سوم ساخت آویز گلدان با کنف

حال می توانید از مهره های چوبی به عنوان تزیین بهره ببرید. 12 مهره در 2 سایز متفاوت در اختیار داریم. در ابتدا دو مهره با سایز کوچک تر را را وارد 2 رشته ای که جدا نموده اید بکنید و سپس مهره بزرگ تر را وارد کنید. توجه داشته باشید که مهره ها را با توجه به قطر نخ ها انتخاب کنید تا در وارد کردن مهره به مشکل بر نخورید. برای تسهیل استفاده از نخ ها می توانید از چسب بهره ببرید و ته رشته ها را با چسب ببندید یا آن ها را بسوزانید تا از فرسودگی و از بین رفتن نخ ها نیز جلوگیری کنید. با یاری میل قلاب بافی می توان راحت تر طناب کنفی را از سوراخ مهره ها عبور داد.

مرحله چهارم

مهره های چوبی را در فاصله 30 سانتی متر از حلقه قرار دهید. زیر قسمت هایی که مهره ها قرار دارند را گره ساده بزنید تا آن ها را در جای خود ثابت نگه دارد و مهره ها به پایین سر نخورند.

مرحله پنجم

برای این که شبکه ای تشکیل دهید که گلدان بتواند داخل آن قرار بگیرد، هر دو رشته متفاوت را به هم گره بزنید. گره های تازه را 15 سانتی متر پایین تر از گره های قبلی با گره حلقه ای بزنید.

مرحله ششم ساخت آویز گلدان با کنف

در آخر با همه ریسمان ها با هم یک گره شل می زنیم تا محل قرارگیری گلدان تعیین گردد. سپس گلدان را داخل ریسمان ها قرار می دهیم و با توجه به سنگینی وزن گلدان گره را سفت می کنیم. در این مرحله ساخت آویز کنفی گلدان شما کامل می گردد.

منبع: پیام دلتا

به "تنها با یک کلاف نخ، خانه خود را شیک کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها با یک کلاف نخ، خانه خود را شیک کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید