خبرنگاران رئیس اتاق بازرگانی سمنان: صنعت گچ نیازمند نوآوری در فرآوری است

به گزارش وبلاگ عکس، سمنان- خبرنگاران- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: رویکرد نوین به فرآوری محصولات گچ این استان برای افزایش ارزش افزوده و صادرات محور شدن این محصول معدنی لازم است.

خبرنگاران رئیس اتاق بازرگانی سمنان: صنعت گچ نیازمند نوآوری در فرآوری است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

علی اصغر آدینه ای روز یکشنبه در گفت و گو با وبلاگ عکس افزود: حجم قابل توجهی از گچ فراوریی استان سمنان به عنوان مصالح ساختمانی به بازار عرضه می گردد.

وی بیان نمود: گچ فرآوری شده در قطعات پیش ساخته ساختمانی به صورت مدرن استفاده می گردد که می توان با نوآوری در فرآوری، این محصول فراوریی در استان سمنان را جایگزین مصالح ساختمانی کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر، ساخت و سازها به سمتی پیش می رود که مصرف گچ به خام ترین و ابتدایی ترین شکل به صورت گچ ساختمانی در حال منسوخ شدن است.

وی به تحریم ها و مسائل مالی ناشی از آن اشاره و توضیح داد: برطرف مسائل زیرساختی و حمایت همه جانبه از معادن می تواند در زمان تحریم جایگزین مناسبی برای درآمد نفتی کشور باشد و اقتصاد را پویا نگه دارد.

آدینه ای تاکید نمود: نوآوری در فرآوری گچ، سبب تبدیل شدن به محصول ارزشمند در صنایع تبدیلی می گردد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان ابراز داشت: به منظور تحقیق و توسعه گچ با دانشگاه سمنان همکاری دوجانبه انجام شد و کانون گچ به منظور ارتقاء سطح کیفی محصولات فراوریی استان در این دانشگاه شکل گرفت.

وی با بیان اینکه صنعت گچ با فرآوری های نوین توجیه مالی دارد، گفت: این صنعت سبب رشد فعالیت ناوگان عمومی و اشتغالزایی می گردد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان یادآور شد: کارگاه های آموزشی برای فعالان این بخش و دانش آموختگان دانشگاهی برای کسب مهارت و تجربه در کنار مسائل تئوری در اتاق بازرگانی استان برگزار می گردد تا نیروهای متخصص وارد این صنعت شوند.

ایران از حیث فراوری گچ پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم دنیا قراردارد.

ایران با فراوری 11 میلیون تُن رتبه دوم فراوری گچ در دنیا را داراست و استان سمنان بخش قابل توجهی از این ماده معدنی را فراوری می نماید، 23 درصد گچ دنیا و حدود 80 درصد گچ ایران در استان سمنان ذخیره شده است و 42 کارخانه گچ در استان سمنان فعال است.

بر اساس آمار، استان سمنان در داشتن ذخایر گچ رتبه اول کشوری را دارد، از 70 نوع ماده معدنی شناسایی شده کشور 42 ماده در سمنان وجود دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رئیس اتاق بازرگانی سمنان: صنعت گچ نیازمند نوآوری در فرآوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس اتاق بازرگانی سمنان: صنعت گچ نیازمند نوآوری در فرآوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید