دادستان کل اوکراین از وجود 15 پرونده کیفری مرتبط با پسر بایدن و شرکتش اطلاع داد

به گزارش وبلاگ عکس، دادستان کل اوکراین امروز آدینه اعلام نمود، هانتر بایدن و شرکت گازی موسوم به بوریسما که وی عضو هیات مدیره آن بوده، با حدود 15 پرونده کیفری در این کشور مرتبط هستند.

دادستان کل اوکراین از وجود 15 پرونده کیفری مرتبط با پسر بایدن و شرکتش اطلاع داد

به گزارش وبلاگ عکس، اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مناقشه مربوط به شکایت یک عضو افشاگر جامعه اطلاعاتی این کشور از او در ارتباط با یک گفت وگوی تلفنی که در ماه ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین داشته هدف تحقیقات برای استیضاح قرار گرفته است؛ گفت وگوی تلفنی که در آن ترامپ از زلنسکی خواهان تحقیقات درباره فساد احتمالی جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا و پسرش، هانتر بایدن در اوکراین شده است.

بایدن زمانی در سال 2016 در اظهاراتی علنی به این مساله اذعان نموده بود که دولت اوکراین را با گرو نگه داشتن یک میلیارد دلار از تضمینهای وام آمریکا به این کشور تحت فشار قرار داده تا دادستان کل این دولت را برکنار کند. ترامپ بایدن را متهم نموده به این که به دلیل تحقیقاتی که این دادستان کل سابق علیه فعالیتهای شرکت بوریسما در زمان حضور پسرش به عنوان عضو هیات مدیره در این شرکت انجام می داده، از دولت اوکراین خواهان اخراج او شده است.

روسلان ریابوشاپکا، دادستان کل آمریکا در نشستی که از سوی شبکه Nash پخش شد، گفت: بر اساس آنچه که ما مشاهده نموده ایم، حدود 15 پرونده قضایی وجود دارد که شرکت بوریسما و یا بایدن و یا دو شخص دیگر به نامهای زلوچفسکی و کورچنکو با آنها مرتبط هستند. اما من نمی توانم بگویم که اینها همه مواردی هستند که ما دیده و شناخته ایم. فعالیتها در حوزه حسابرسی و رویه های دیگر بازبینی همچنان ادامه دارند.

این دادستان کل اوکراین همچنین وجود هرگونه فشاری از سوی سیاستمدران اوکراین یا کشورهای خارجی علیه خود را رد کرد.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را متهم نموده اند به این که کوشش نموده تا رئیس جمهور اوکراین برای دست زدن به تحقیقاتی علیه رقیب سیاسی اش تحت فشار قرار دهد اما ترامپ ارتکاب خطا از سوی خود را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دادستان کل اوکراین از وجود 15 پرونده کیفری مرتبط با پسر بایدن و شرکتش اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان کل اوکراین از وجود 15 پرونده کیفری مرتبط با پسر بایدن و شرکتش اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید