درخواست ژاپن برای حضور در مذاکرات برجام

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران : مشاور ویژه کابینه ژاپن در اظهارنظری خواستار حضور این کشور در مذاکرات برجام شد.

درخواست ژاپن برای حضور در مذاکرات برجام

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از ایلنا، کونی میاکه گفت: ژاپن یک شریک تجاری اصلی ایران است، از این رو باید کوشش کندتا بخشی از مذاکرات آینده برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک باشد.

بنابر گزارش ژاپن تایمز، کونی میاکه که ریاست انستیتوی سیاست خارجی و مدیر تحقیق در موسسه مطالعات جهانی کانن را نیز به عهده دارد، روز پنجشنبه گفت: خیره کننده است ، چرا ژاپن طرف مذاکرات نبود.

وی گفت: آلمان بخشی از مذاکرات بود زیرا این کشور شریک اصلی تجارت ایران بود و در آن موقع برنامه هسته ای ایران به فناوری آلمان متکی بود. وی گفت: دخالت آلمان در مذاکرات قابل درک است. آنچه من دفاع می کنم این است که زمان آن فرا رسیده است که ژاپن نیز در مذاکرات هسته ای آینده با ایران نقش داشته باشد.

وی اضافه نمود: سال گذشته ، شینزو آبه ، نخست وزیر وقت با رهبر ایران ملاقات کرد که اخیراً هیچ یک از رهبران غربی با او گفت وگو نکرده اند. ایران در منطقه آزاد و باز هند و اقیانوس آرام قرار گرفته است و منافع ژاپن در آنجا است. ژاپن ممکن است عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد نباشد اما همچنان یک نامزد مناسب برای تبدیل شدن به هفتمین عضو مذاکرات هسته ای با هدف ایجاد ثبات در منطقه خلیج فارس است.

منبع: اقتصادنیوز

به "درخواست ژاپن برای حضور در مذاکرات برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ژاپن برای حضور در مذاکرات برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید