راز طول عمر و صد ساله شدن زنان فاش شد

به گزارش وبلاگ عکس، پژوهشی نو نشان می دهد زنانی که وزن خود را در سنین بالای 60 سال ثابت نگه داشته اند، بیشتر به طول عمر ویژه می رسند و تا 100 سال عمر می نمایند.

راز طول عمر و صد ساله شدن زنان فاش شد

به گزارش وبلاگ عکس، مطالعه پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان داد افرادی که وزن آن ها تغییر ننموده است، بین 1.2 تا 2برابر بیشتر از افرادی که 5 درصد یا بیشتر از وزن بدن خود را از دست داده اند، به سن 90، 95 یا 100 سالگی می رسند.

شادیاب، دانشیار دانشگاه، گفت: این یافته ها تایید می نماید که [حفظ] وزن ثابت به منزله هدفی برای [رسیدن به] عمر طولانی تر در زنان مسن است.

این پژوهشگران برای مطالعه خود، داده های بیش از 54 هزار شرکت کننده در یک مطالعه آمریکایی را که به دلایل [بروز] بیماری های مزمن بین زنان یائسه پرداخته بود، آنالیز کردند. افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق اند بیشتر محتمل است به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی و بعضی از انواع سرطان مبتلا شوند.

این پژوهش نشان داد که 56 درصد این زنان تا 90 سالگی یا بیشتر زنده مانده اند. اما آن هایی که 5 درصد وزن خود را در یک دوره سه ساله از دست دادند کمتر از آن هایی که وزنشان ثابت مانده بود، به طول عمر ویژه دست یافتند. الگوی نتایج بین زنان دارای وزن طبیعی، اضافه وزن و آن ها که چاق بودند مشابه بود، اما آن ها این گروه ها را جداگانه آنالیز نموده بودند.

بر اساس داده های سازمان ملی خدمات سلامت (NHS)، حدود سه چهارم بزرگسالان در این محدوده سنی اضافه وزن دارند یا چاق اند.

به گزارش ایندیپندنت این مطالعه در نشریه علوم پزشکی پیری شناسی منتشر شده است.

  • چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
  • چرا در روزهای گرم کم اشتها می شویم؟
  • گیاهانی که استرس و اضطراب را کاهش می دهند
منبع: همشهری آنلاین

به "راز طول عمر و صد ساله شدن زنان فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز طول عمر و صد ساله شدن زنان فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید