روش نگهداری قارچ در فریزر

به گزارش وبلاگ عکس، قارچ ها جزو مواد غذایی هستند که ماندگاری کمی دارند و به سختی می توان آن ها را نگهداری کرد و این مسئله برای افرادی که به این خوراکی سرشار از پروتئین علاقه مند هستند همواره چالش برانگیز بوده است. ساده ترین راه چاره، نگهداری قارچ در فریزر است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق قارچ هستند، بسیار برایتان لذت بخش خواهد بود که گونه های مختلفی از قارچ های موردعلاقه خود را که در فصل آن هستند و قیمت مناسب تری دارند ذخیره کنید. سپس آن ها را برای زمانی که می خواهید در غذاهای موردعلاقه خود بهره ببرید فریز کنید.

روش نگهداری قارچ در فریزر نگهداری قارچ در فریزر

برای نگهداری قارچ در فریزر سعی کنید قارچ هایی را انتخاب کنید که ظاهر و بوی تازه ای دارند. از قارچ هایی که خشک، پلاسیده، دارای رنگ تیره، بوی نامطبوع یا ظاهری کپک زده هستند باید پرهیز کرد. تنها قارچ هایی را فریز کنید که شرایط خوبی دارند.

آنچه باید در خصوص قارچ ها بدانیم

  • تمیز کردن و آماده سازی: قارچ ها را در آب سرد بشویید و انتهای ساقه را بگیرید. قارچ ها باید در اندازه هایی بیش از 2.5 سانتیمتر برش بخورند و یا چهار تکه شوند.
  • فریز کردن، بافت و رنگ قارچ ها را تغییر می دهد و آن ها را تیره تر و نرم تر می نماید.
  • قارچ های بخارپز شده عمر بیشتری نسبت یه قارچ های سرخ شده در فریزر خواهند داشت.

پختن قبل از نگهداری قارچ در فریزر

قارچ ها باید قبل از مرحله انجماد پخته شوند. دو راه برای انجام این کار پیش روی ما وجود دارد:

سرخ کردن: قارچ ها را در یک تابه سرخ کن با مقدار کمی روغن یا کره با دمای بالا سرخ کنید. آن ها برای برای حدود 5 دقیقه یا تا زمانی که قارچ ها کاملا پخته شده باشند و بیشتر آب آن ها تبخیر شده باشد سرخ کنید.

بخارپز کردن: برای به حداقل رساندن اثر تیره نمایندگی روش بخارپز بر روی قارچ ها، آن ها را در به مدت 5 دقیقه در داخل محلولی متشکل از یک قاشق چای خوری آبلیمو و یک و نیم قاشق اسید سیتریک به اضافه یک پیمانه آب قرار دهید. سپس به زمان های پیشنهادی به توضیح زیر بخارپز کنید:

  • قارچ های درسته: 5 دقیقه
  • قارچ های دکمه ای: 3 و نیم قاشق
  • قارچ های چهارتکه شده: 3 و نیم قاشق
  • قارچ های برش داده شده: 3 دقیقه

فریز سریع قارچ جهت حفظ بهترین طعم ممکن

اجازه دهید قارچ ها به طور کامل خنک شوند. سپس آن ها را بر روی یک ورق شیرینی قرار دهید و آن ها را به صورت انجماد سریع فریز کنید. هنگامی که به طور کامل یخ زدند از یک کفگیر برای جدا کردن قارچ ها از سطح ورق شیرینی بهره ببرید. سپس قارچ ها را در ظروف یا کیسه های امن فریزر بسته بندی کنید. یک و نیم اینچ فضا را برای انبساط درنظر بگیرید و آن ها را در فریزر قرار دهید.

قبل از اینکه ظرف یا کیسه ها را درون فریزر بگذارید هوای داخل آن ها را تا جای ممکن خالی کنید. این کار یاری می نماید تا از ظاهر شدن اثر سوختگی مواد در هنگام فریز شدن (ظاهری مانند سوختگی بر روی مواد غذایی که در هنگام فریز شدن با هوا تماس دارند) جلوگیری به عمل آید. قارچ های منجمد شده می بایست در طول یک سال مصرف شوند هرچند بهتر است زودتر مورد استفاده قرار گیرند.

بهتر است در صورت امکان از FoodSaver (دستگاهی که مواد غذایی را در خلأ بسته بندی می نماید) برای بسته بندی قارچ ها بهره ببرید. از آنجا که قارچ ها حاوی آب زیادی هستند، نسبت به سایر مواد غذایی اثر سوختگی بیشتر روی آن ها روی می دهد.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات شستشوی قارچ می تواند آن ها را خیس تر نموده و منجر به اثر سوختگی در هنگام فریز آن ها شود. برخی از مردم ترجیح می دهند قبل از اینکه آن ها را در فریزر قرار دهند قارچ ها را برس کشیده یا پاک نمایند.

نحوه استفاده از قارچ های فریز شده

قارچ ها را می توانید به طور مستقیم به دستورهای غذایی که احتیاجمند گرم شدن و گرما دیدن قارچ ها می باشند اضافه نمایید. از آنجا که قارچ ها را به طور جداگانه منجمد نموده اید، می توانید به اندازه ای که برای دستور پخت خود احتیاج دارید برش داده و مورد استفاده قرار دهید.

به این دلیل که پس از بیرون آوردن قارچ های منجمد شده از فریزر یخ آن به سرعت آب می شود، توصیه می شود در زمان مناسبی قارچ ها را در دمای محیط قرار دهید.

روش های دیگر برای نگهداری قارچ در فریزر

اگر قارچ های تازه شما در مدت زمانی که در یخچال قرار دارند آنطور که شما دوست دارید دوام نمی آورند، ممکن است به دلیل نحوه نگهداری از آن ها باشد. برای جلوگیری از له شدگی و سیاه شدن قارچ ها چیزی را بر روی آن ها قرار ندهید و همچنین آن ها را از مواد غذایی که بوی شدیدی دارند دور نگه دارید، زیرا که قارچ ها مانند اسفنج هستند و عطر و بوی مواد غذایی مجاور خود را به راحتی به خود می گیرند.

توجه داشته باشید که عامل اصلی خراب شدن قارچ رطوبت آن است. پس سعی کنید تا جای ممکن رطوبت اضافی قارچ ها گرفته شود.

اگر فضای فریزر شما محدود است، بجای اینکه نوع تازه این قارچ ها را برای فریز کردن تهیه کنید سعی کنید قارچ های خشک شده را خریداری کنید یا خودتان آن ها را خشک کنید. بدین صورت فضای کمتری را از فریزر اشغال می کنید، زمانی هم که به آن ها احتیاج دارید به راحتی به طور مجدد آب جذب خواهند کرد.

خب حالا برای درست کردن یک سس قارچ خوشمزه آماده اید؟

سخن آخر

به نظر شما آیا این روش ها که به منظور نگهداری قارچ در فریزر به آن اشاره شد، چقدر می تواند برای شما سودمند باشد و چه چالش هایی را از پیش روی شما برخواهد داشت؟ اگر شما نیز روش های دیگری را جهت نگهداری و بالا بردن ماندگاری قارچ یا مواد غذایی دیگری که نگهداری از آن ها سخت است، می شناسید، راضی می شویم تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد یا پیشنهاد و انتقادی نسبت به این نوشته دارید می توانید به وسیله بخش پیغام بگذارید ما را در جریان نظر خود قرار دهید.

منبع: مجله انگیزه

به "روش نگهداری قارچ در فریزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش نگهداری قارچ در فریزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید