طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

به گزارش وبلاگ عکس، سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن یک سس خوشمزه است که با استفاده از شکلات سوربن و روش بن ماری تهیه می گردد و طعمی خوب به کیک و شیرینی هایتان می بخشد.

طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

مواد لازم برای تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

  • شکلات سکه ای سوربن 350 گرم
  • خامه فرادما کاله خرید آنلاین 200 گرم
  • آب 450 سی سی
  • پودرژلاتین 100 گرم
  • شکر 300 گرم
  • گلوکز 400 گرم

طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

مرحله اول

ابتدا پودر ژلاتین را با آب 450 سرد وگرم مخلوط کنید و با دست هم بزنید تا اگر ژلاتین گوله گوله شد گوله ها را با دست باز کنید. سپس مخلوط را بن ماری کرده تا کاملا شفاف گردد و در آخر داخل یخچال به مدت 5 ساعت قرار دهید تا ببندد.

مرحله دوم

آب 150 گرم را داخل قابلمه بریزید و به آن شکر و گلوکز را اضافه کنید. قابلمه را روی حرارت کم قرار دهید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند. وقتی مخلوط شکر،گلوکز و آب داخل از دور قابلمه آغاز به جوشیدن کرد از روی حرارت بر دارید.

بعد از آن شکلات سکه ای سوربن سفید را آرام آرام یه مخلوط اضافه کنید و همزمان با استفاده از مخلوط کن آن را هم بزنید. دقت داشته باشید که همزن باید خالی از هوای داخل تیغ هایش باشد یعنی همزن را داخل مخلوط به صورت کج قرار دهید تا هوای داخلش کاملا خالی گردد زیرا حباب های هوا نباید در سس فرانسوی وجود داشته باشند.

مرحله سوم

بعد از اینکه شکلات داخل مایع، آب شد خامه صبحانه کاله را اضافه کنید و همزمان آن ها را مخلوط کنید تا یک دست گردد. حالا ژلاتین را که از 5 ساعت پیش داخل یخچال قرار داده شد را با چاقو به میزان حبه قند خرد کنید و به آرامی به مخلوطتان اضافه کنید و همزمان آن ها را مخلوط کنید و رنگ محلول در آب برای رنگی کردن سس بهره ببرید در غیر این صورت می توانید از نسکافه آب شده به جای رنگ استفاده نمایید.

دمای کاور کردن سس فرانسوی باید 35 درجه باشد. به جای مانده سس فرانسوی را داخل یخچال قرار دهید و زمانی که احتیاج به استفاده داشته باشید می توانید با روش بن ماری سس را به دمای 35 درجه برسانید.

منبع: کتاب کاله

به "طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید