روش هایی که والدین و پرستار برای افزایش اشتهای کودک می توانند به کار ببرند

به گزارش وبلاگ عکس، یکی از مهم ترین دغدغه هایی که والدین دارند تغذیه فرزندشان است. تغذیه در هر فردی اهمیت دارد و در صورتی که به شکل مناسبی رعایت نگردد فرد دچار مشکلاتی مانند سوءهاضمه، لاغری، کمبود ویتامین های مختلف و… می گردد. این موضوع در بچه ها اهمیت بسیار بیشتری نیز دارد. در صورتی که بخواهید کودکی سالم و شاداب تر نموده و آن را بزرگ کنید مهم ترین بخشی که باید به آن بیشترین توجه را نشان دهید تغذیه کودک است.

روش هایی که والدین و پرستار برای افزایش اشتهای کودک می توانند به کار ببرند

بسیاری از بچه ها هستند که به غذا خوردن علاقه زیادی ندارند؛ شاید باورتان نگردد؛ اما این بچه ها به خوراکی ها نیز علاقه خاصی نشان نمی دهند. چنین بچه های معمولاً لاغر بوده و در بدن خود مسائل فراوانی را دارا هستند. شما می توانید با روش های فوق العاده ای این مشکل را در کودک خود رفع کنید.

صبحانه برای افزایش اشتهای کودک اجباری است

مهم ترین نکته ای که هر والدینی باید از آن به عنوان نکته ای حیاتی به عنوان راه های چاقی کودک خود یاد کند اهمیت دادن به صبحانه است. متاسفانه نه تنها بچه ها بلکه افراد زیادی به صبحانه اهمیت نمی دهند. صبحانه مهم ترین تغذیه ای است که باید در طول روز میل کنید. در واقع این وعده غذایی می تواند انرژی روز شما را تشکیل دهد. در بسیاری از مواقع ترک صبحانه می تواند موجب مسائل مختلفی گردد.

سعی کنید هر چند وقت یکبار وعده صبحانه متفاوتی را برای کودک خود آماده کنید. صبحانه های مجذوب نماینده مختلفی هستند که دارای مواد مغذی مهمی بوده و مصرف آن ها می تواند در سلامتی کودک شما نقش بسیار مهمی داشته باشد. بعلاوه شما می توانید از داروخانه آنلاین دراگ لند انواع مدل های قرص و شربت اشتها آور بچه ها را با قیمتی مناسب بخرید.

30 دقیقه قبل از زمان غذا به کودک آب بدهید

یکی از ترفندهای مهمی که تأثیر فوق العاده ای در افزایش اشتها و افزایش وزن بچه ها دارد آب خوردن قبل از وعده غذایی است. به طور کلی آب اهمیت بسیار زیادی در بدن ما دارد. در صورتی که در طول روز به میزان مناسبی آب ننوشید ممکن است با چاقی های مضر روبرو شوید. جایی که خوردن آب اهمیت زیادی پیدا می نماید 30 دقیقه قبل از غذا است.

هر دو ساعت یکبار به کودک غذا دهید

اگر کودک شما با مسائلی مانند لاغری دست وپنجه نرم می نماید و نمی دانید که چگونه می توانید از راه های چاقی برای این مشکل بهره ببرید، می توانید از ترفند میان وعده بهره ببرید. اگر می خواهید کودکی سالم داشته باشید باید تا جایی که می توانید میان وعده های مفید را در هر 2 ساعت یک بار در برنامه غذایی آن ها جای دهید.

این گونه کودک کمتر احساس گرسنگی و ضعف می نماید و همین موضوع باعث افزایش وزن مفید در آن می گردد. اگر در هر 2 ساعت یکبار وعده غذایی منظمی به کودک خود بدهید در نتیجه این موضوع کودک شما دارای اشتهای بیشتری برای میل کردن غذا می گردد.

اهمیت بادام زمینی در افزایش اشتهای کودک

یکی از برترین ترفندهایی که هر کسی می تواند برای افزایش وزن و چاقی کودک خود استفاده کند اهمیت دادن به بادام زمینی است. بسیاری از افراد به اهمیت بادام زمینی پی نبرده اند و تنها از آن به عنوان یک خشکبار چرب یاد می نمایند.

درست است که این ماده غذایی چربی زیادی درون خود دارد، اما مصرف بهینه آن تأثیر فوق العاده ای در اشتهای کودک شما خواهد گذاشت. می توانید این خشکبار را به صورت سرخ شده یا حتی کره بادام زمینی به کودک خود ارائه دهید تا با میل کردن آن علاوه بر لذت، مواد مغذی زیادی را نیز دریافت کند.

شیر را به عنوان یک وعده غذایی به کودک ندهید

از رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از والدین در تغذیه بچه ها خود موجب می شوند این است که در زمان ضعف کودک به آن شیر می دهند. شیر یک پرنماینده معده و ازبین برنده اشتهای قوی می باشد. در صورتی که قبل از وعده غذایی اصلی کودک مقداری شیر بنوشد، علاقه و اشتهای آن به میل کردن غذا کمتر می گردد. راهکاری که برای این موضوع وجود دارد این است که هرگز قبل از وعده های غذایی اصلی به کودک خود شیر ندهید.

لقمه های کوچک را ارائه دهید

روشی که می تواند به شکلی مؤثر و فوق العاده عالی در اشتهای بچه ها تأثیر داشته باشد استفاده از لقمه های کوچک است. این موضوع نه تنها برای بچه ها بلکه برای بزرگسالان نیز مؤثر است. لقمه های بزرگ به سختی وارد معده می شوند و سریع معده را پر می نمایند.

همین امر هم باعث کاهش اشتهای سریع در بدن کودک خواهد شد. برای این که از این مشکل جلوگیری کنید حتماً لقمه کودک خود را کوچک کنید که هم به راحتی آن را بجود و هم اشتهای آن دیرتر کور گردد.

از ادویه های اشتها آور بهره ببرید

روش دیگری که تأثیر بالایی در افزایش اشتها و افزایش وزن کودک داشته و به عنوان یکی از برترین راه های چاقی در بچه ها است استفاده از ادویه های اشتها آور می باشد. شاید تابه حال به این موضوع توجه ننموده باشید؛ اما ادویه جاتی هستند که موجب افزایش اشتها در کودک شده و باعث می شوند تا کودک بیشتر غذا بخورد.

برای افزایش اشتهای کودک بیشتر بازی و ورزش کنید

در واقع برترین و مؤثرترین روشی که موجب افزایش وزن در بچه ها می گردد ورزش کردن زیاد است. بچه های که تحرک کمی داشته و از ورزش کردن امتناع می نمایند اشتهای کمتری در میل کردن انواع غذاها از خود نشان می دهند. این بچه ها را باید با ورزش کردن نسبت به گرسنگی تحریک کنید. زمانی که کودک ورزش می نماید، غذاهای موجود در معده آن هضم می شوند و گرسنگی با سرعت بیشتری به سراغ آن میاید.

اگر بچه ها خیلی گرمشان باشد، کمتر غذا می خورند

بچه ها در محیطی بسیار گرم باشند و دمای بدن آن ها بالا برود، اشتهای آن ها برای میل کردن غذا به شدت کاهش پیدا می نماید. اما راه حل این مشکل چیست؟ سعی کنید دمای منزل خود را در یک حالت متعادل قرار دهید تا کودک احساس گرما یا خفگی ننموده و بتواند به راحتی غذای خود را میل کند.

افزایش اشتها با مکمل های اشتها آور مخصوص بچه ها

اما اگر روش های بالا را امتحان کردید و هیچ کدام از آن ها در افزایش وزن، چاقی یا اشتهای کودک تأثیری نداشت باید سراغ روش های شیمیایی بروید. قرص اشتها آور و شربت اشتها آور از برترین روش هایی می باشند که تأثیر بالایی در گرسنگی بچه ها دارند. این قرص ها ضرری برای بدن کودک نداشته و تنها باعث افزایش گرسنگی در آن ها می گردد.

یک مجله غذایی آماده کنید

اما این روش چیست و چگونه می تواند به عنوان یکی از راه های چاقی مؤثر شناخته گردد؟ یک دفتر یا مجله زیبا تهیه کنید و در آن غذاها و مواد مقوی که کودکتان به آن ها علاقه زیادی نشان می دهد را یادداشت کنید. این موضوع باعث می گردد تا بدانید که کودک شما دقیقاً چه غذایی را دوست دارد. با یاری این روش می توانید دانش خود را در زمینه تغذیه کودکتان افزایش دهید.

افزایش اشتهای کودک با استفاده از دسر

دسرهای میوه ای تأثیر فوق العاده ای در افزایش اشتهای کودک دارند. در صورتی که از این دسرها در وعده های غذایی بهره ببرید، کودک به علت مجذوب نمایندهیت ظاهری آن ها را به راحتی میل نموده و اشتهایش برای غذا باز می گردد. مدل های متنوعی از این دسرها وجود دارند که می توانید آن ها را پیدا نموده و به شکل مجذوب نماینده و زیبایی برای کودک خود درست کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به آنالیز یکی از مهم ترین مسائلی که والدین مختلفی با آن دست وپنجه نرم می نمایند پرداختیم. این مشکل لاغری بچه ها و نداشتن اشتها برای خوردن انواع غذاها می باشد. امروزه بسیاری از والدین از تغذیه نادرست بچه ها خود گله دارند و نمی دانند که چگونه باید این مشکل بسیار مهم را در بچه ها خود رفع نمایند.

منبع: یک پزشک

به "روش هایی که والدین و پرستار برای افزایش اشتهای کودک می توانند به کار ببرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی که والدین و پرستار برای افزایش اشتهای کودک می توانند به کار ببرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید