سرویس مدارس ایمن می شوند ، اختصاص 6 مرکز برای این پروژه ، والدین چگونه از سلامت سرویس فرزند خود مطمئن شوند؟

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: در اجرای طرح استقبال از مهر 1402، ایمنی وسایل نقلیه سرویس حمل و نقل دانش آموزان به صورت ویژه کنترل می شوند.

سرویس مدارس ایمن می شوند ، اختصاص 6 مرکز برای این پروژه ، والدین چگونه از سلامت سرویس فرزند خود مطمئن شوند؟

به گزارش وبلاگ عکس، شادی مالکی مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از اختصاص مرکز معاینه فنی شهید چمران به عنوان مرکز تخصصی تاکسی و شش خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز سراج، الغدیر، شقایق، شهید آبشناسان، نیایش و دماوند به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودروها بدون نیاز به دریافت نوبت اینترنتی و خارج از نوبت خبر داد.

مالکی با اشاره به اهمیت ایمنی در این خودروها و الزام داشتن معاینه فنی برای اخذ مجوز سرویس مدارس توضیح داد:چک لیست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودروها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند. از مسئولین مدارس تقاضا می شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش یک ماه نگذشته استفاده کرده و به شدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ کنند. بدون تردید مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است.

او اضافه نمود: همچنین جهت تشخیص و اطمینان مدارس و والدین از کنترل ویژه ایمنی این خودروها در مراکز شهر تهران، برچسب ویژه ای با مشخصه معاینه فنی ویژه سرویس مدارس پیش بینی شده که بر شیشه این خودروها الصاق خواهد شد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در مصوبه سال 1397 شورای اسلامی شهر تهران با عنوانبرنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان علاوه بر الزام معاینه فنی، شرایط کنترلی ویژه ای نظیر بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو و مجهز بودن به وسایل کمک های اولیه و اطفاء حریق و نیز علایم ممیزه و تجهیزات شناسایی نیز پیش بینی شده است که این موارد صرفا در مراکز معاینه فنی شهر تهران کنترل می شد.

مالکی در توضیح استقرار میز خدمت در مراکز معاینه فنی اعلام شده و نحوه خدمت رسانی این بخش توضیح داد: با توجه به کنترل های ویژه و مضاعفی که برای خودروهای سرویس مدارس انجام می شود در میز خدمت این مراکز کارشناسان متخصص به منظور ارائه مشاوره فنی و پاسخگوئی به سئوالات رانندگان محترم سرویس مدارس در صورت نیاز مستقر شده اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران روزانه در حدود 5 هزار دستگاه خودرو مراجعه می کنند. مراکز بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق در تمامی ایام هفته به صورت شبانه روزی و سایر مراکز معاینه فنی و واحدهای سیار معاینه فنی در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 6 الی 18 فعال هستند. ضمناً با توجه به اینکه تعدادی از شهروندان در ایام هفته به علت مشغله کاری فرصت مراجعه به مراکز را ندارند لذا جهت رفاه حال این افراد برخی از مراکز در ایام تعطیل نیز فعال هستند.

شهروندان می توانند جهت اطلاع از آخرین شرایط کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir و یا با شماره سامانه پاسخگو 96006000 تماس حاصل کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سرویس مدارس ایمن می شوند ، اختصاص 6 مرکز برای این پروژه ، والدین چگونه از سلامت سرویس فرزند خود مطمئن شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس مدارس ایمن می شوند ، اختصاص 6 مرکز برای این پروژه ، والدین چگونه از سلامت سرویس فرزند خود مطمئن شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید