سفت کردن ناخن با روش های خانگی

به گزارش وبلاگ عکس، یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن روبه رو هستند، شکستن ناخن است. ما در این مطلب به شما یاری می کنیم استحکام ناخن هایتان را بالا ببرید.

سفت کردن ناخن با روش های خانگی

https://video.delta.ir/mp4/2023/08/Nail%20hardening.mp4

اگر برای سفت کردن ناخن دچار مشکل هستید، ما به شما یاری می کنیم تا با روش های خانگی که بسیار ساده هم هستند، ناخن هایتان را مستحکم کنید. همراه وبلاگ عکسمگ باشید.

سفت کردن ناخن

در این روش از سفت کردن ناخن به موارد زیر نیاز داریم:

  • خمیردندان
  • 1 قاشق چای خوری لیموترش

در ابتدا مقداری خمیردندان را درون ظرفی ریخته سپس یک قاشق چای خوری آب لیموترش را به آن اضافه کنید. سپس با یک مسواک روی ناخن خود را ماساژ دهید. بعد از گذشت نیم ساعت ناخن های خود را درون ظرفی پر از آنب قرار داده و باز هم درون آب با مسواک ماساژ دهید.

سفت کردن ناخن با جوش شیرین

سفت شدن ناخن با جوش شیرین از جمله کارهایی است که اگر صبوری و استمرار داشته باشید، نتیجه آن را می بینید. برای این روش به یک قاشق جوش شیرین نیاز دارید که باید آن را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید. حالا ناخن هایتان را به مدت 5 دقیقه در آن قرار دهید. بعد از آن ناخن هایتان را خشک کنید و با کرم مرطوب کننده ماساژ دهید.

سفت کردن ناخن با زرده تخم مرغ

اگر ناخن هایتان به علت خشکی بیش از مقدار شکننده شده اند، زرده تخم مرغ چاره کار است. این ماسک به تقویت ناخن هایتان بسیار یاری می نماید؛ زیرا زرده تخم مرغ رطوبت موردنیاز ناخن ها را تأمین می نماید. زرده تخم مرغ را با شیر ترکیب کنید و چند دقیقه ناخن های خود را با آن ماساژ بدهید و سپس با آب بشویید.

سفت کردن ناخن با سیر

سیر می تواند ناخن ها را سفت و محکم کند؛ یکی دو حبه سیر کاملاً خرد شده را در یک لیوان آب قرار دهید و حالا ناخن های خود را به مدت 20 دقیقه در آن نگه دارید. این کار را روزی دو بار انجام دهید.

روغن درخت چای

یک خبر خوب آن است که روغن درخت چای می تواند شکنندگی ناخن ناشی از عفونت قارچی را درمان کند بعلاوه این روغن باعث سفت کردن ناخن نیز می گردد. چند قطره روغن درخت چای را به نصف یک کپسول محتوی روغن ویتامین E اضافه کنید، حالا آن را به ناخن های خود بزنید و چند دقیقه ماساژ بدهید. حدود نیم ساعت صبر کنید و بعد از آبکشی با آب ولرم و خشک کردن، مرطوب کننده بزنید. این کار را یک ماه و هر روز دوباره انجام بدهید.

منبع: پیام دلتا

به "سفت کردن ناخن با روش های خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفت کردن ناخن با روش های خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید