سکته مغزی در کمین گیاهخواران

به گزارش وبلاگ عکس، از آنجا که سکته در مقایسه با بیماری قلبی بسیار کمتر رخ می دهد، بنابراین به نظر می رسد مهمترین ویژگی گیاهخواری پایین آمدن شانس ابتلا به بیماری های قلبی است.

سکته مغزی در کمین گیاهخواران

وگان ها و گیاهخواران حقیقتا باید از نتایج تحقیقی که اخیرا درباره رژیم غذایی آنها صورت گرفته، نگران باشند. نتایج این تحقیق نشان داده کسانی که گوشت را از رژیم غذایی خود به طور کامل حذف می نمایند، بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار می گیرند.

نتایج این تحقیق که در مجله BMJ منتشر شده است، نشان می دهد وگان ها و گیاهخواران بیش از کسانی که گوشت می خورند در معرض سکته مغزی هستند؛ اما کسانی که رژیم غذایی همراه با گوشت دارند، بیشتر از گیاهخواران به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.

یکی از محققان دانشگاه آکسفورد که در این تحقیق همکاری نموده است، می گوید: ما در این تحقیق دو نتیجه

به دست آورده ایم؛ اما به طور کلی به نظر می رسد که خطر کمتر بیماری های قلبی بر خطر بیشتر سکته مغزی سایه انداخته است.

براساس نتایج این تحقیق از هر هزار نفری که گیاهخوار هستند در طول 10 سال تنها 10 نفرشان ممکن است به بیماری های قلبی مبتلا شوند. اما همین افراد در همین بازه زمانی در مقایسه با کسانی که گوشت می خورند، سه سکته مغزی بیشتر دارند.

محققان رژیم غذایی و سلامت عمومی 48 هزار نفر را در انگلیس آنالیز کردند. از این تعداد 24 هزار و 400 نفر افراد بالغی بودند که گوشت می خوردند اما سابقه هیچ بیماری قلبی نداشتند و 7 هزار و 500 نفر نیز تنها ماهی می خوردند؛ باقی افراد یا وگان بودند یا گیاهخوار.

محققان این افراد را برای مدت زمان 18 سال تحت آنالیز و نظارت قرار داده و از آنها خواسته اند در بازه های زمانی مختلف پرسشنامه هایی را پر نمایند.

نرخ سکته در افرادی که از ابتدای تحقیق گیاهخوار یا وگان بوده اند، بیشتر است. اما همین افراد در مقایسه با کسانی که گوشت می خوردند، 13 درصد کمتر به بیماری قلبی دچار شدند

بعد از حدود 20 سال، حدود 2 هزار و800 نفر از این افراد به بیماری قلبی دچار شدند و حدود هزار و 100 نفر نیز سکته کردند. تقریبا 96 درصد افرادی که در این تحقیق شرکت نموده بودند و رژیم غذایی همراه با گوشت داشتند، بعد از پرکردن دومین پرسشنامه همچنان به خوردن گوشت ادامه دادند؛ این در حالی است که 73 درصد گیاهخواران همچنان به رژیم غذایی خود پایبند ماندند.

بعد از این محققان عواملی نظیر سبک زندگی و ویژگی های سنی را آنالیز کردند و دریافتند که نرخ سکته در افرادی که از ابتدای تحقیق گیاهخوار یا وگان بوده اند، بیشتر است. اما همین افراد در مقایسه با کسانی که گوشت می خوردند، 13 درصد کمتر به بیماری قلبی دچار شدند.

از آنجا که سکته در مقایسه با بیماری قلبی بسیار کمتر رخ می دهد، بنابراین به نظر می رسد مهمترین ویژگی گیاهخواری پایین آمدن شانس ابتلا به بیماری های قلبی است؛ نتایج تحقیق درباره سکته بسیار جالب بود.

البته این نخستین بار نیست که نتایج تحقیقی به افزایش شانس سکته در وگان ها و گیاهخوارها می پردازد. نتایج تحقیقات گذشته نیز ثابت نموده است که پایین آمدن میزان کلسترول که موجب می گردد بیماری های قلبی در انسان کاهش یابد، ممکن است افراد را در معرض سکته قرار دهد.

نتایج دیگر تحقیقات نیز نشان داده است که کمبود بعضی ویتامین ها در افراد وگان یا گیاهخوار کاملا مشهود است؛ برای مثال ویتامین هایی نظیر B12، ویتامین D، اسید های آمینه و اسیدهای چرب در گیاهخواران کمتر است.

البته دانشمندانی که تحقیق اخیر را انجام داده اند، می گویند نتایج این تحقیق نمی تواند مبنایی برای افراد باشد تا تغییری گسترده در رژیم غذایی خود ایجاد نمایند. آنها می گویند ممکن است بعضی افراد با توجه به سابقه سلامت خانواده خود تصمیم بگیرد رژیم غذایی خاصی برای خود انتخاب نموده و گیاهخوار شوند.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که نتایج این تحقیق نباید افراد را به سمت گیاهخواری محض و یا گیاهخواران را به سوی گوشتخواری راهنمایی کند؛ مسلما تحقیقات بیشتری باید در این خصوص انجام گردد.

منبع: فرادید

به "سکته مغزی در کمین گیاهخواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکته مغزی در کمین گیاهخواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید