قیمت جهانی گاز تا سال آینده ارزان خواهد ماند

به گزارش وبلاگ عکس، قیمت جهانی گاز در نتیجه اشباع عرضه بازار LNG امسال و سال میلادی آینده همچنان روند رو به کاهشی خواهد داشت.

قیمت جهانی گاز تا سال آینده ارزان خواهد ماند

به گزارش وبلاگ عکس، باب دادلی، مدیرعامل شرکت BP در کنفرانس اعلام نتایج مالی این شرکت با بیان این مطلب، اضافه کرد: قیمت گاز برای تحویل فوری در بازار آسیا در نیمه نخست سال 2019 به دلیل کندی رشد تقاضا در شمال شرقی آسیا به خصوص چین، کاهش پیدا کرده است.

طبق ارزیابی قیمت اس اند پی گلوبال پلاتس، شاخص قیمت LNG برای تحویل فوری در آسیا از بیش از 12 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتیش، به 4.263 دلار کاهش پیدا کرده است.

قیمت گاز اروپایی هم از ابتدای سال به دلیل عرضه بالا و آب و هوای گرم تر، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

دادلی با اشاره به رویدادهای ژئوپلیتیکی مانند تحولات منطقه خاورمیانه و تنش های تجاری آمریکا و چین، اظهار کرد: قیمت ها به دلیل شرایط عرضه و تقاضای جهانی پرنوسان مانده اند.

با این حال، برایان گیلواری، مدیر مالی شرکت BP اظهار کرد: معاملات در سه ماهه اول و دوم امسال قوی بود و نوسان فعلی، فرصت هایی را برای کسب و کار تجارت گاز این شرکت ایجاد کرد.

درآمد مربوط به قراردادها با مشتریان در نیمه اول سال 2019 به میزان 4.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و به 10.61 میلیارد دلار رسید.

بر اساس گزارش پلاتس، در مجموع تولید گاز شرکت BP در نیمه اول سال 2019 با وجود رشد تولید در آمریکا، بر مبنای سالانه 5.75 درصد کاهش پیدا کرد و به 220.2 میلیون متر مکعب رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت جهانی گاز تا سال آینده ارزان خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی گاز تا سال آینده ارزان خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید