مرکل از کوشش برای ایجاد منطقه محافظت شده در سوریه حمایت کرد

به گزارش وبلاگ عکس، صدر اعظم آلمان عصر روز سه شنبه گفت که این کشور خواستار ایجاد منطقه محافظت شده در سوریه است.

مرکل از کوشش برای ایجاد منطقه محافظت شده در سوریه حمایت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان عصر روز سه شنبه گفت که این کشور کوشش برای ایجاد منطقه محافظت شده در شمال سوریه را تایید می نماید.

به نوشته خبرگزری رویترز، مرکل در ادامه سخنانش گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواهان برگزاری نشست چهارجانبه با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیست.

بامداد امروز نیز رئیس جمهور ترکیه در گفت وگوی تلفنی با صدر اعظم آلمان از اروپا خواست تا سهم بیشتری در زمینه چالش مهاجران ایفا نمایند.

ترکیه از اواسط هفته گذشته بعد از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیش در درگیری با ارتش سوریه و حملات هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت ننمایند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده ها هزار مهاجر بگشاید.

ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آن ها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده و بعد از ورود سیل عظیمی از آن ها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند.

عمده مهاجران از کشورهای جنگ زده سوریه، عراق، افغانستان و بعضی کشورهای منطقه هستند و کشورهای اروپایی نحوه تعامل ترکیه در این قضیه را نوعی باج خواهی می دانند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "مرکل از کوشش برای ایجاد منطقه محافظت شده در سوریه حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل از کوشش برای ایجاد منطقه محافظت شده در سوریه حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید