مهم ترین تغییرات کنکور ارشد 1402 ، پذیرش دانشجو کاملا به دانشگاه ها واگذار می گردد؟

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات تغییرات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1402 و نحوه پذیرش دانشجو را در این آزمون گفت.

مهم ترین تغییرات کنکور ارشد 1402 ، پذیرش دانشجو کاملا به دانشگاه ها واگذار می گردد؟

به گزارش وبلاگ عکس، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه برنامه ای برای واگذاری برگزاری آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد به دانشگاهها نداریم، اظهار کرد: در حال حاضر پذیرش در دوره دکتری به این صورت است که 50 درصد نمرات به صورت کتبی و به وسیله آزمون به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور کسب می گردد و 50 درصد مابقی نیز به وسیله مصاحبه و آنالیز سوابق علمی به وسیله دانشگاه ها مشخص می گردد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه مسیر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد یه شکلی طی می گردد که دانشگاه ها نقش زیادی در پذیرش داشته باشند، اظهار کرد: برگزاری این آزمون در اسفندماه به این علت است که دانشگاه ها فرصت بیشتری برای آنالیز شرایط علمی داوطلبان داشته باشند.

وی اضافه کرد:=: فعلا برنامه ای برای واگذاری کامل برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی به دانشگاه ها و حذف صد درصدی برگزاری ترکیبی این آزمون ها نداریم.

پورعباس از برنامه سازمان سنجش آموزش کشور برای تجمیع زمان برگزاری آزمون های این سازمان اطلاع داد و گفت: اولین تجمیع آزمون ها را برای دو آزمون کارشناسی ارشد و دکتری را داشتیم و دنبال این هستیم که سایر آزمون های سازمان نیز در این راستا تجمیع شوند.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال آینده تنها در یک روز برگزار می گردد، گفت: شیوه برگزاری این آزمون نیز تغییر خواهد نمود به این صورت که تعداد سئوالات آن کاهش می یابد. در واقع تا به امروز به این شکل بود که در بعضی کد رشته ها زمان آزمون چهار ساعت و نیم مشخص شده بود که کوشش می کنیم زمان آزمون به 3 یا 3/5 کاهش یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهم ترین تغییرات کنکور ارشد 1402 ، پذیرش دانشجو کاملا به دانشگاه ها واگذار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین تغییرات کنکور ارشد 1402 ، پذیرش دانشجو کاملا به دانشگاه ها واگذار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید