ناسا روی ماه تلسکوپ نصب می نماید

به گزارش وبلاگ عکس، یکی از پروژه های ناسا شامل نصب تلسکوپ روی ماه است. درهمین راستا یک ماه نورد رباتیک تلسکوپ هایی به اندازه جعبه کفش را روی ماه نصب می نماید که فضانوردان آن را از راه دور کنترل می نمایند.

ناسا روی ماه تلسکوپ نصب می نماید

به گزارش خبرگزاری اقتصادایرانبه نقل از رویترز، همزمان با کوشش آمریکا برای بازگشت به ماه 50 سال پس از فرود روی آن، آزمایشگاهی در کلورادو تصمیم دارد ربات هایی به ماه بفرستد که تلسکوپ هایی را روی آن می سازند که فضانوردان از راه دور آن را کنترل نمایند. به این ترتیب دانشمندان می توانند کهکشان را از منظر ماه آنالیز نمایند.

نصب تلسکوپ های رادیویی در قسمت دورافتاده ماه جزو انبوهی از پروژه های ناسا، شرکت های خصوصی و کشورهای دیگر هستند که در دهه های آینده moonscapeرا دگرگون می نمایند.

جک برنز مدیر شبکه علوم فضایی و اکتشافات در دانشگاه کلورادو در پروژه تلسکوپ نیز فعال است. او در این باره می گوید: این برنامه آپولو نیست این نوع متفاوتی از برنامه است و شامل همکاری میان ماشین و انسان است.

در دهه آینده برنز و همکارانش یک ماه نورد را همراه لندری به نیمه دورافتاده ماه می فرستند. این ماه نورد روی سطح ناهموار سیاره حرکت می نماید و شبکه ای از تلسکوپ های رادیوی را نصب می نماید. فضانوردان می توانند از ایستگاهی در مدار ماه به نام Gateway بازوی رباتیک این ماه نور را کنترل نمایند.

به این ترتیب فضانوردان به سرعت می توانند فعالیت های زیادی انجام دهند.

ماه نورد این پروژه در آزمایشگاه JPL ناسا در کالیفرنیا ساخته می گردد و می تواند تلسکوپ هایی به اندازه یک جعبه کفش را روی خاک ماه نصب کند. این تلسکوپ ها می توانند فضای نامتناهی را رصد نمایند.

منبع: اقتصاد ایران

به "ناسا روی ماه تلسکوپ نصب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا روی ماه تلسکوپ نصب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید