هاشمی: آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمار فوتی های کرونا در پایتخت به حدود 100 نفر در طول روز رسیده است گفت: به نظر می رسد حداقل تا یکسال دیگر درگیر کرونا باشیم و توجه به حمل و نقل عمومی حائز اهمیت است.

هاشمی: آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عکس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره موضوع کرونا و احتمال انتقال ویروس کووید ـ 19 در حمل و نقل عمومی، گفت: بر اساس اعلام اتحادیه ناوگان حمل و نقل عمومی اگر مدت زمان کمی در مترو و اتوبوس باشیم احتمال ابتلا به کرونا کمتر است و بر همین اساس به شهروندان توصیه کردم بیشتر از 15 تا 20 دقیقه در مترو و اتوبوس نمانند.

وی با بیان اینکه فوتی های کرونا در پایتخت به حدود 100 نفر در طول روز رسیده است گفت: به نظرم اگر شرایط مشابه شرایط کنونی پیش رود آمار بالاتر هم می رود بنابر این باید به توسعه حمل و نقل عمومی بیش از گذشته توجه کنیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: با شرایطی که در زمینه تأمین واکسن وجود دارد و اگر بخواهیم 60 میلیون نفر را حداقل در دو دوز واکسینه کنیم به 120 میلیون واکسن نیاز داریم بنابراین حداقل تا یکسال آینده همچنان درگیر کرونا خواهیم بود.

هاشمی گفت: دولت باید اقدامات لازم را جهت حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دهد من نمی دانم چرا قفل این موضوع باز نمی شود و نتیجه ای حاصل نشده در حالی که دولت می تواند از بودجه های دولتی یا سیستم بانکی تأمین اعتبار کند.

وی گفت: البته در حوزه نوسازی اتفاقاتی توسط دولت به وقوع پیوسته و بودجه هایی در حال تزریق ا ست و برخی اتوبوس ها و واگن های قدیمی مترو نوسازی آن آغاز شده است.

رئیس شورای شهر تهران به موضوع تولید قطار ملی اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخت قطار ملی با 80 درصد طراحی داخلی و 75 درصد ساخت به نتیجه رسید و روز گذشته نیز اولین قطار ملی رونمایی شد.

هاشمی گفت: رئیس جمهور دستور تولید این قطار و تأمین بودجه را داد و امیدواریم راستا به خوبی پیش رود.

وی گفت: شهرداری تهران با شرکت واگن سازی جهت ساخت 105 دستگاه واگن قراردادی امضاء کرده که می تواند به سرعت کار ساخت واگن ها آغاز شود، ولی من از دولت خواستارم حداقل در انتهای فعالیت خود اعتباری را به این مسأله اختصاص دهد و در دوره مدیریت شهری بعدی شاهد افزوده شدن این واگن ها باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هاشمی: آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید