همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در کنفرانس خبری پس از نشست وزیران خارجه کشورهای مشترک المنافع (CIS) گفت: ما و دیگر کشورها به تامین کمک های بشردوستانه به ونزوئلا از جمله دارو اقدام کرده ایم.

همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است

وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص اضافه کرد: درباره دیگر اَشکال همکاری و تحقیق درباره حمله به ونزوئلا توسط مزدوران و حمله تروریستی برای سرنگونی رئیس جمهور مآغاز، نیروهای ویژه روسیه در تماس با ونزوئلا هستند و در صورتی که درخواستی در این زمینه باشد، بر اساس توافق های مربوطه، این موضوع مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه شرح داد: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مآغاز است.

گفتنی است، جردن گوریو (Jordan Goudreau) نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا گفت که مسئولیت عملیات ناکام چند روز گذشته علیه ونزوئلا را برعهده داشت. این نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا به همراه یک نظامی سابق دیگر ارتش ونزوئلا دیروز قصد داشتند از راه دریا و از سَمت کلمبیا به ونزوئلا رخنه کرده و عملیاتی را برای با هدف سرنگون کردن نیکلاس مادرو رئیس جمهور قانونی این کشور به انجام رسانند.

به گزارش اسکای نیوز، جردن گوریو این عملیات را با حمایت خوان گوایدو سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا به انجام رسانده بود.

این در حالیست که نستور ریورول ( Nestor Reverol) وزیر کشور ونزوئلا یکشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که ارتش این کشور پیروز شده است عملیاتی را کشف و خنثی کند.

آمریکا از دو سال قبل اقدامات خود برای ساقط کردن دولت قانونی نیکلاس مادورو را آغاز کرده و در این راه در سال گذشته خوان گوایدو با حمایت واشنگتن و برخی از کشورهای غربی خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید