گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی؛ سوت بازی حساس در دست داور باتجربه؟

به گزارش وبلاگ عکس، با اعلام ترکیب داوران در هفته بیست و پنجم، اشکان خورشیدی نیز صاحب شانس برای قضاوت دربی شده است.

گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی؛ سوت بازی حساس در دست داور باتجربه؟

هفته بیست و پنجم لیگ برتر در حالی برگزار خواهد شد که باتوجه به رقابت بالای جدول، چینش داوران نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این هفته کمیته داوران برادران حیدری را برای ملاقاتهای استقلال و پرسپولیس گذاشته و دیگر بازی حساس نیز به حسن اکرمی سپرده شده است.

با این حال نکته مهم این است که نفراتی چون موعود بنیادی فر، امیر عرب براقی، محمدحسین زاهدی فر، سیدرضا مهدوی و سیدمهدی سیدعلی در این هفته قضاوتی ندارند که این موضوع باتوجه به برگزاری شهرآورد در دو هفته آینده جالب توجه است.

بر اساس چینش داوران، به نوعی پیغام و بیژن حیدری شانس زیادی برای قضاوت دربی نخواهند داشت چرا که دو هفته مانده به شهرآورد، برای یکی از این دو تیم سوت می زنند و معمولا کمیته داوران در چنین موقعیتی داوران بازی استقلال و پرسپولیس را برای دربی انتخاب نمی نماید.

بعلاوه از داوران مشهور، زاهدی فر باتوجه به قضاوت ملاقات رفت، شانس چندانی برای گرفتن سوت این بازی نخواهد داشت. بنیادی فر و عرب براقی نیز باوجود اینکه این فصل عملکرد خوبی داشته اند اما شاید به خاطر اتفاقات چند هفته اخیر با پرسپولیس و استقلال، گزینه مدنظر کمیته داوران برای دربی نباشند.

در این بین اما حالا یک گزینه جالب توجه برای قضاوت شهرآورد مطرح شده است: اشکان خورشیدی. این داور 43 ساله در حالی نام خود را پیرامون بازی بزرگ و شش امتیازی فصل می بیند که در لیگ بیست و دوم از نیم فصل دوم به جمع داوران پیوسته و دور رفت را به علت عدم قبولی در تست ابتدای فصل، از دست داده بود.

با این حال به نظر می رسد یکی از گزینه های جدی خداداد افشاریان برای دربی، این داور باتجربه باشد. نکته جالب اینکه خورشیدی است فصل برای پرسپولیس و استقلال قضاوت ننموده و اگر سوت دربی را بگیرد، این اولین بازی قرمز و آبی او در فصل جاری خواهد بود.

خورشیدی آخرین بار برای پرسپولیس در ملاقات با مس رفسنجان فصل گذشته قضاوت کرد و برای استقلال نیز بازی لیگ بیست و یکم این تیم با صنعت نفت را سوت زد.

البته اشکان خورشیدی هرگونه صحبت در مورد قضاوت دربی از سوی کمیته داوران با او را رد می نماید و بعلاوه درباره شایعه خداحافظی از میادین نیز می گوید که از نظر سنی حداقل یک فصل دیگر امکان داوری خواهد داشت.

با این حال نفراتی چون وحید کاظمی، رضا مهدوی و... نیز گزینه های دیگر این بازی خواهند بود. اما نکته مهم این است که حتی همین هفته، کمیته داوران قصد داشت کاظمی را برای بازی استقلال بگذارد و به نوعی او را از فهرست گزینه های دربی کنار بگذارد اما باتوجه به قضاوت بازی رفت استقلال - آلومینیوم به وسیله او، این ایده کنار رفت.

کاظمی این فصل دو بازی درخشان استقلال - تراکتور را قضاوت نموده و این هفته نیز بازی حساس پایین جدول را سوت می زند. باید دید موقعیت او در هفته آینده چطور خواهد بود.

با این حال باید منتظر ماند و دید که در دو هفته آینده چه اتفاقی رخ می دهد و کمیته داوران برای دربی سوم اردیبهشت چه تصمیمی خواهد گرفت. متغیر جدی در مورد داور دربی، افکار عمومی خواهند بود که معین نیست به گزینه های کمیته داوران چه واکنشی نشان می دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی؛ سوت بازی حساس در دست داور باتجربه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی؛ سوت بازی حساس در دست داور باتجربه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید