یونهاپ اطلاع داد: تصمیم تازه تهران و سئول برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی

به گزارش وبلاگ عکس، ایسنا نوشت: یک رسانه کره ای به نقل از منبع مطلع گزارش داد، تهران و سئول قصد دارند نشست های کاری برای حل وفصل موضوع پول های بلوکه شده ایران در بانک های کره جنوبی برگزار نمایند.

یونهاپ اطلاع داد: تصمیم تازه تهران و سئول برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک منبع مطلع به این رسانه گفته است که تهران و سئول در حال برنامه ریزی برای برگزاری نشست های کاری در ماه آینده (میلادی) به منظور بحث درباره دارایی های بلوکه شده ایران در حساب های بانکی کره جنوبی هستند.

این منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود در ادامه توضیح داد: ایران و کره جنوبی قصد دارند در سئول این رایزنی ها را انجام دهند تا راه های چگونگی حل موضوع دارایی های مسدود شده تهران در کره جنوبی تحت تحریم های آمریکا را که سال هاست به مسئله مورد مناقشه میان دو کشور تبدیل شده، آنالیز نمایند.

بنابر این گزارش، مقامات کره ای می گویند که کارگروه های پیشنهادی قرار است پس از لغو تحریم های آمریکا علیه ایران جزئیات احتمالی انتقال پول ایران را که بالغ بر هفت میلیارد دلار است، آنالیز نمایند و در صورت عدم توافق سایر جنبه ها را نیز مورد بحث قرار دهند.

این منبع مطلع بعلاوه به یونهاپ گفت: انتظار بر این است که کارگروه ها به طور عمده روی جزییات روش های انتقال پول ایران و به علاوه ممکن است درباره احتمال از سرگیری واردات نفت از ایران پس از برطرف تحریم ها گفت وگو نمایند.

کره جنوبی در سال 2017 هشت میلیارد دلار از ایران نفت خریداری کرد اما در سال 2019 این واردات را به علت تحریم های آمریکا متوقف کرد. از این رو، پول ایران هم اکنون در دو بانک کره جنوبی مسدود شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "یونهاپ اطلاع داد: تصمیم تازه تهران و سئول برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونهاپ اطلاع داد: تصمیم تازه تهران و سئول برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید