یک ایرانی با طرح دکترین اقتصاد مقاومتی نخبه مالی دنیا اسلام معرفی گردید

به گزارش وبلاگ عکس، برای چهارمین سال پیاپی، یک ایرانی در بین نخبگان مالی دنیا اسلام که هرساله در کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری دنیا اسلام در مالزی انتخاب و معرفی می گردد، نهاده شد.

یک ایرانی با طرح دکترین اقتصاد مقاومتی نخبه مالی دنیا اسلام معرفی گردید

به گزارش وبلاگ عکس، هفتمین کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری دنیا اسلام که مهمترین رویداد مالی دنیا اسلام به شمار می آید، با حضور چهره های برجسته مالی و با هدف ارایه توانمندی های کشورهای اسلامی و آنالیز راهکارهای افزایش سرمایه گذاری صبح امروز رسما کار خود را شروع کرد.

سازمان همکاری های اسلامی که برگزار کننده این رویداد مهم مالی است، هر ساله تعدادی از چهره های مالی پیشرو دنیا اسلام در حوزه های مختلف را معرفی می نماید.

امسال نیز مهدی یوسفی مدیرعامل منطقه ویژه مالی پارس جنوبی از ایران به عنوان اولین برگزیده نخبگان مالی دنیا اسلام معرفی گردید و لوح تقدیر و تندیس خود را از جوهوری عبدالغنی وزیر دارایی مالزی دریافت کرد.

در این مراسم مرضیه افخم سفیر ایران در مالزی و همچنین سایر مسئولان سیاسی و مالی سفارت ایران در مالزی و رایزن فرهنگی ایرانی در مالزی به همراه نمایندگان بیش از 40 شرکت و نهادهای مالی که برای حضور در این نمایشگاه به مالزی سفر نموده اند، حضور داشتند.

محمد عبدالرزاق، شاراوانان شانمو گاسوندارم و عبدالوحید عمر از فعالان مالی مالزی، شیخ ابوبکر احمد از هند، عبدالسلام الرمرشدی از عمان، مصطفی آیدین از ترکیه، شیخه لوبنا بنت خالد القاسمی از امارات متحده عربی و مهدی یوسفی از ایران چهره های برتر دنیا اسلام بودند که هیأت داوران این دوره از نمایشگاه و کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری دنیا اسلام آن ها را به عنوان افراد تأثیرگذار اقتصاد دنیا اسلام معرفی کرد. در حاشیه این رویداد، جهت موفقیت، روش ها و مدل های کسب و کار این افراد در میزگردهای جانبی مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

مهدی یوسفی، چهره برگزیده ایرانی که روز گذشته در نشستی علمی پیش از افتتاحیه رسمی این نمایشگاه به تشریح دکترین اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مطرح شده پرداخته بود و اقتصاد مقاومتی را دکترینی برتر برای توسعه کشورهای اسلامی عنوان نموده بود، در مورد کسب این عنوان گفت: تحولات و فرایند افزایش صادرات کالا در منطقه پارس جنوبی یکی از عوامل کسب این افتخار است که این امر در نتیجه کوشش وزارت نفت، شرکت نفت و مجموعه شرکت های خصوصی مستقر در منطقه حاصل شد.

دبیر کل مرکز تجارت بین المللی سازمان همکاری های اسلامی در ایران، امارات، عراق، ترکیه و عمان نیز در حاشیه این مراسم گفت: قرار دریافت نام یک ایرانی در میان فهرست نخبگان مالی دنیا اسلام برای چندمین سال متوالی اتفاق افتاده است.

مجید کرباسچی اضافه نمود: غلامعلی سلیمانی، یونس ژائله سعدآباد و اسدالله عسگراولادی سه فعال مالی ایران هستند که در سال های گذشته در این فهرست قرار دریافتد.

وی ادامه داد: کنفرانس سرمایه گذاری و تجارت دنیا اسلام بهترین زمینه برای ایجاد فرصت های همکاری بین کشورهای اسلامی است. در این راستا و با توجه به ظرفیت های وسیع ایران در حوزه های مختلف، کوشش نموده ایم حضور ایرانیان در بخش های متعدد این رویداد اعم از نمایشگاه، ارایه مقاله در کنفرانس های جانبی، هیأت بازدید تخصصی، تنظیم جلسه با بخش های دولتی و خصوصی حاضر در رویداد و نیز معرفی چهره برتر مالی، حضوری اثر بخش باشد.

کرباسچی خاطر نشان کرد:در امسال نمایندگان بیش از 40 شرکت در قالب هیأت تخصصی 60 نفره با هماهنگی شرکت متاکو در این رویداد حضور یافتند که این حضور نسبت به سال گذشته رشدی حدودا 40درصدی داشته است.

منبع: تسنیم

به "یک ایرانی با طرح دکترین اقتصاد مقاومتی نخبه مالی دنیا اسلام معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ایرانی با طرح دکترین اقتصاد مقاومتی نخبه مالی دنیا اسلام معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید