ارتباط گروه خونی افراد با خطر سکته مغزی

به گزارش وبلاگ عکس، بر اساس نتایج یک آنالیز نو که در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند اجرا شده است، گروه خونی افراد ممکن است با خطر سکته زودرس مرتبط باشد.

ارتباط گروه خونی افراد با خطر سکته مغزی

به گزارش وبلاگ عکس آنلاین، دراین آنالیز از داده های موجود در مطالعات ژنتیکی با تمرکز بر سکته های ایسکمی مغزی در افراد زیر 60 سال استفاده شده است.

سکته ایسکمی مغزی یا انسدادی بر اثر انسداد جریان خون به مغز رخ می دهد.

دکتر استیون جی کیتنر، استاد عصب شناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند و یکی از متخصصان اصلی این مطالعه گفت: تعداد افراد مبتلا به سکته های زودرس رو به افزایش است. احتمال مرگ این افراد از این شرایط خطرناک بیشتر است و بازماندگان به طور بالقوه با چندین دهه ناتوانی روبرو هستند. با این حال تحقیقات کمی در خصوص علل سکته های زودرس وجود دارد.

در این آنالیز، داده های 48 مطالعه پیشین بر روی سکته های ایسکمی در افرادی که گروه های خونی A, AB, B, O دارند، مورد تحلیل و آنالیز قرار گرفتند.

به گزارش مدیکال دیلی، متخصصان دریافتند افرادی که گروه خونی A دارند، در مقایسه با گروه های خونی دیگر، 16 درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی زودرس هستند و خطر سکته مغزی زودرس در افراد دارای گروه خونی O حدود 12 درصد کمتر از بقیه گروه های خونی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ارتباط گروه خونی افراد با خطر سکته مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط گروه خونی افراد با خطر سکته مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید