بازگشایی حضور مدارس؛ کلاس اولی ها و دومی ها از 15شهریور سر کلاس می فرایند

به گزارش وبلاگ عکس، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در شرایط قرمز هیچ دانش آموزی به مدرسه نمی رود و آموزش مجازی است؛ 15 شهریور فقط دانش آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می فرایند.

بازگشایی حضور مدارس؛ کلاس اولی ها و دومی ها از 15شهریور سر کلاس می فرایند

به گزارش تسنیم، سعید ربوشه درباره آغاز سال تحصیلی جدید در تهران اظهار کرد: شیوه نامه بازگشایی مدارس سه شرایط قرمز، زرد و سفید را معین کرده است که در شرایط قرمز هیچ دانش آموزی نباید وارد مدرسه شود و تمام آموزش ها به صورت مجازی، تلویزیونی و درسنامه است.

وی اضافه کرد: برای کلاس اولی ها و نوآموزان که نیاز به ارتباط عاطفی با معلم دارند، تلاش می شود حتی در شرایط قرمز کلاس های درس به شیوه حضوری برگزار شود و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی، کلاس اولی ها حداقل هفته ای دو یا سه روز به مدرسه بیایند.

ربوشه در پاسخ به این پرسش که معین است کلاس اولی ها باید چه مدت به مدرسه بیایند؟ متذکر شد: در شهر تهران درخواستمان این است که حتی در شرایط قرمز، یک یا دو ماه فرصت بدهند ارتباط معلم با دانش آموزان برقرار شود البته در شرایط زرد 50 درصد آموزش ها به صورت حضوری ارائه می شود، همچنین بازگشایی مدارس به ویژه در دوره ابتدایی باید با دقت انجام شود، چون بابت سلامتی دانش آموزان نگران هستیم و دانش آموزان دبستانی به دلیل شرایط سنی خود ممکن است پروتکل های بهداشتی را کمتر رعایت کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در سال تحصیلی جدید آموزش مجازی تغییراتی خواهد داشت تا کیفیت آموزش های ارائه شده افزایش یابد؟ اظهار داشت: آموزش های تلویزیونی از تاریخ 15 شهریور روزانه حداقل نیم ساعت در تمام روز های هفته برای تمام پایه های تحصیلی ارائه می شود همچنین قابلیت های شاد ارتقا یافته است و معلمان در سال قبل امکان برقراری ارتباط زنده نداشتند هم اکنون این قابلیت ایجاد شده است همچنین برای دانش آموزانی که به ابزار هوشمند دسترسی ندارند، درسنامه تهیه خواهیم کرد.

وی درباره اینکه راه چاره ها همان روش هایی است که سال تحصیلی گذشته نیز اجرا شد، گفت: قابلیت های شاد ارتقا یافته است و آزمون ساز هم به آن اضافه شده است.

ربوشه در پاسخ به این پرسش که آیا پژوهشی انجام دادید تا معین شود در سال تحصیلی گذشته آموزش مجازی پیروز بوده است یا خیر؟ عنوان نمود: سازمان پژوهش تحقیقی را انجام داده و معین شده است در سال تحصیلی گذشته چه تعداد از دانش آموزان به آموزش حضوری دسترسی داشتند و چه تعداد از پیام رسان شاد و چه تعداد از سایر بستر ها برای دریافت آموزش استفاده کردند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تابستان تقریباً تمام دروس دوره ابتدایی برای هر 6 پایه تحصیلی تولید شده است و هر استان دروس یک پایه را تولید کرده است، در شهر تهران، علوم پایه چهارم را آماده کردیم که 44 آموزگار تمام کتاب علوم را تدریس کردند، این فیلم ها در پلت فرم شاد بارگذاری شده است و دانش آموزان به آن دسترسی دارند.

وی در سرانجام تأکید کرد: در سال تحصیلی جدید با توجه به ادامه آموزش مجازی از خانواده ها تقاضا داریم به عنوان دستیار معلم همراه ما باشند و شرایط تحصیلی و آموزش فرزندان خود را در خانه با جدیت پیگیری کنند.

منبع: فرارو

به "بازگشایی حضور مدارس؛ کلاس اولی ها و دومی ها از 15شهریور سر کلاس می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی حضور مدارس؛ کلاس اولی ها و دومی ها از 15شهریور سر کلاس می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید