کتاب

آذر بفروز و خانه خوش کن!، درباره جشن آذرگان

در برخی منابع، اول آذرماه به عنوان روز آذرجشن آورده شده است و برخی دیگر هم این روز را نهم آذرماه می دانند اما استاد دانشگاه و پژوهشگر این حوزه می گوید تاریخ درست به تقویم های امروزی، سوم آذرماه است.

3 آذر 1402

شیوه نامه هفته ملی کودک منتشر شد

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، روز و هفته ملی کودک از مهم ترین مناسبت هایی است که همه ساله در کشورهای مختلف به منظور توجه به حقوق بچه ها و برنامه ریزی برای بهبود شرایط زندگی آنان برگزار می گردد.

31 شهریور 1402

آقای رکورد ، شنای باستانی تا شنای سوئدی

قهرمان ایرانی ای که سال ها برای ثبت رکوردش کوشش نموده ولی نتوانسته نامش را در کتاب گینس ثبت کند و تنها در کشور خودمان رکوردش به ثبت رسیده است.

21 شهریور 1402

اگر می خواهید نویسنده شوید بخوانید، صحیح نویسی در داستان نویسی را یاد بگیرید

ثبت نام کلاس های داستان نویسی انوشه منادی، نویسنده و فیلمنامه نویس شروع شد. منادی گفت: کسانی که دوره کامل کلاس ها را بگذرانند، می توانند مانند نویسندگان حرفه ای دست به قلم ببرند و صحیح نویسی را به درستی بیاموزند.

19 شهریور 1402

ناشری که به طراحی جلد فکر می کند از دغدغه محتوا گذشته است، روی شاخه طراحی تمرکز کرده ایم

کاوه کاغذچی مدیر فروش انتشارات وارش که در حوزه طراحی و دیزاین کار می کند، در رابطه با برنامه های آینده و آینده این نشر گفت وگویی با خبرنگار خبرنگاران داشت که به شرح زیر است:

18 شهریور 1402

کتاب آموزش کمک های اولیه به سفیران سلامت در مدرسه در بجنورد به چاپ رسید

حمید خسروی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در بجنورد اظهار کرد: کتاب آموزش کمک های اولیه به سفیران سلامت در مدرسه به قلم آزیتا منفرد و مریم قنبرپور، به همت انتشارات زبان علم در بجنورد به چاپ اول رسید.

11 شهریور 1402

مادر شهیدی از معبد شینتو

به گزارش خبرنگار خبرنگاران ؛ فروش بلیت نمایش دختر وطن آغاز خواهد شد. این نمایش به نویسندگی محمدرضا قلمبر و کارگردانی بهرام سروروی نژاد است که با نیم نگاهی به کتاب مهاجر سرزمین آفتاب ساخته شده است.

6 شهریور 1402

زهدان سکوت خواندنی شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران ، زهدان سکوت در 31 فصل نوشته شده و شخصیت اصلی این رمان زنی به نام پروین است که قدرت تکلم ندارد و با شوهرش در قبرستان یک روستا زندگی می کند. شوهرش در قبرستان مغازه بقالی دارد و پروین عروسک ساز است. روزی با انبوهی از استخوان های...

29 مرداد 1402

افتتاح کتابخانه تخصصی کودک و نوجوانان فرهنگسرای رسانه

مهدی شکیبایی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، از افتتاح کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان در فرهنگسرای رسانه اطلاع داد و گفت: این کتابخانه با هدف توجه ویژه به رده سنی کودک و نوجوان و تشویق آنان به کتاب و کتابخوانی در فرهنگسرای رسانه افتتاح می گردد.

17 مرداد 1402

نوای تاریخ به یاد چهره ماندگار رشته تاریخ در ایران

به گزارش خبرنگاران، به مناسبت یکصدمین زادروز استاد فقید و چهره ماندگار رشته تاریخ در ایران، دکتر عبدالحسین نوایی مراسمی با حضور استادان، دانشجویان و دوستداران ایشان برگزار می گردد.

15 مرداد 1402

رقیب هری پاتر؛ پولدارترین آشپز جهان

نیجلا لاسون یک آشپز انگلیسی است که با حرفه های گوناگونی خودش را سرگرم نموده؛ روزنامه نگار است، درباره غذاهای مختلف مقاله می نویسد یا انتقاد می نماید و البته در تلویزیون برنامه های آشپزی خودش را نمایش می دهد که مخاطبان زیادی دارد.

26 تیر 1402

کتاب جایی که من نیستم منتشر شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در ایلام، این کتاب در گروه کتاب های فلسفی و هرمنوتیک واقع شده است و زبان فلسفه به علت بداهه زدایی و چالش طلبی اش و هم چنین فراوری مفاهیم عالی نمی تواند از سطح خاصی از سختی زبان بیشتر تقلیل یابد چون زبان عامیانه قابلیت حمل معانی...

21 تیر 1402

اجرای 300 برنامه ویژه دهه امامت و ولایت در کتابخانه های عمومی استان بوشهر

به گزارش خبرنگاران (ایبنا) در بوشهر، حیدر راهب در این باره گفت: از مجموع این برنامه ها، 15 برنامه به صورت استانی و 293 برنامه در سطح منطقه ای اجرا شد. این برنامه ها با هدف ترویج فرهنگ غدیر و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد نشاط اجتماعی برگزار شدند.

17 تیر 1402

فورگ؛ قلعه ای تاریخی و دیدنی در بیرجند

قلعه فورگ در روستایی با همین نام و در فاصله 11 کیلومتری از اسدیه مرکز شهرستان درمیان واقع شده است. این قلعه یکی از قلعه های به جای مانده از دوران افشاریه است که تا دوران قاجار نیز مورد استفاده بود و همین موضوع اهمیت آن را دو چندان می کند. ا

13 تیر 1402

بزرگان فلسفه و رهبران فکری کمتر درباره معلویت سخن می گویند، تأکید بر تغییر نگرش مردم و سیاست گذاران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران، نشست انعطاف پذیری شناختی و ابعاد اجتماعی شکوفایی: گذار از معلولیت به دگرتوانی با سخنرانی هادی صمدی به همت موسسه دکسا در باغ کتاب تهران برگزار گردید.

30 خرداد 1402

واژه خیابان از کجا آمد؟، کمدینی که نام خیابان را بر زبان ها انداخت

روزی که دلقک دربار ناصرالدین شاه تصمیم گرفت خندقی در فاصله میدان قیام کنونی تا چهارراه مولوی را پر کند، خودش نیز باور نداشت واژه خیابان را برای نخستین بار سر زبان ها بیندازد.

1 خرداد 1402

کتاب قصه های مجید به زبان بوسنیایی رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)؛ در این برنامه، الویر موسیچ، برگرداننده کتاب به زبان بوسنیایی به معرفی این اثر شناخته شده ادبیات داستانی کشورمان پرداخت.

30 فروردین 1402

اختراعاتی که از زمان خود جلوتر بودند

در دنیا امروز، تکنولوژی و پیشرفت های علمی و فناورانه، به سرعت در حال پیشرفت هستند و ما را به سوی دنیایی پر از ابزارها و تکنولوژی های پیشرفته راهنمایی می نمایند. با این حال، تاریخ نشان داده است که در گذشته نیز بعضی از اختراعات و وسایل پیشرفته جلوتر از زمان...

27 فروردین 1402

خوراکی مورد علاقه غول های فناوری؛ بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک

تا به امروز به این موضوع فکر نموده اید که افراد سرشناس دنیا روز خود را چگونه شروع می نمایند؟ آیا آن ها از رژیم غذایی خاصی پیروی می نمایند؟

21 فروردین 1402

این کتاب بابی تازه در مارکس خوانی است!

به گزارش خبرنگاران، کریستین فوکس استاد کرسی سیستم های رسانه و سازماندهی رسانه در دانشگاه پادربورن آلمان است. زمینه های تخصصی او مطالعات انتقادی دیجیتال و رسانه های اجتماعی، اینترنت و جامعه، اقتصاد سیاسی رسانه و ارتباطات، نظریه جامعه اطلاعاتی، نظریه...

6 فروردین 1402
تعداد: (73)