جرمی هانت از وزارت خارجه انگلیس رفت

به گزارش وبلاگ عکس، وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه بعد از آنکه بوریس جانسون رسماً نخست وزیر انگلیس شد از سمتش استعفا داد.

جرمی هانت از وزارت خارجه انگلیس رفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس در پی شروع به کار رسمی بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس از سمتش استعفا نموده است.

هانت روز گذشته (سه شنبه) رقابت بر سر تصاحب مقام نخست وزیری انگلیس را به بوریس جانسون واگذار کرد. جانسون، امروز پس از پذیرش درخواست ملکه انگلیس برای تشکیل دولت جدید، رسماً نخست وزیر شد.

جرمی هانت در توئیترش نوشت: مفتخر می شدم کارم را در اداره امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع ادامه دهم، اما احتیاج به این را که نخست وزیر جدید تیمش را انتخاب کند، درک می کنم. بوریس جانسون از سر لطف سمت دیگری به من پیشنهاد کرد، اما بعد از 9 سال حضور در کابینه و برگزاری بیش از 300 جلسه کابینه وقت آن است که به کرسی عادی [نمایندگی مجلس] برگردم. در آنجا، نخست وزیر از حمایت کامل من برخوردار خواهد بود.

جانسون 55 ساله، در دور اول رأی گیری در 13 ژوئن (23 خرداد) توانست از میان 11 نفری که برای جانشینی ترزا می اعلام آمادگی کردند،با کسب 114 رأی از مجموع 313 رأی این قانون گذاران، پیشتاز این رقابت گردد.

پس از او جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا 43 رأی، مایکل گوو وزیر محیط زیست 37 رأی، دومینیک راب وزیر سابق برگزیت 27 رأی و ساجد جاوید وزیر کشور 23 رأی کسب کردند.

او همچنین در دور دوم رأی گیری 126 رأی و در دور سوم رأی گیری (19 ژوئن) 143 رأی را از آن خود کرد. پس از آن دو رأی گیری دیگر در یک روز برگزار گردید که در نتیجه آن، جانسون و هانت توانستند به دور نهایی راه پیدا نمایند.

پیش از این فیلیپ هاموند هم اعلام نموده بود از سمت وزیر دارایی انگلیس کناره گیری نموده است. او هم گفت که نخست وزیر جدید باید در انتخاب فردی نزدیک به مواضع خودش آزادی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جرمی هانت از وزارت خارجه انگلیس رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرمی هانت از وزارت خارجه انگلیس رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید