حواس افسردگی را پَرت کنید

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران/بوشهر یک کارشناس سلامت خانواده بیان کرد: داشتن برنامه ورزشی منظم می تواند از برگشت علائم افسردگی و اضطراب در بیماران جلوگیری و همچنین باعث حواس پرتی فرد افسرده می شود و شخص زمانی را به دور از افکار منفی می گذراند.

حواس افسردگی را پَرت کنید

فضه امیری در حاشیه همایش پیاده روی با حضور بانوان شهرستان دشتستان با بیان اینکه فعالیت بدنی تأثیر مستقیمی بر روی سلامت جسمی و روانی بانوان دارد، اظهار کرد: مسائل جسمی و روانی زنان می تواند تأثیر مستقیمی بر سلامت همه اعضای خانواده داشته باشد و بانوان می توانند با فعالیت بدنی و تحرک، شادابی و آرامش را به سایر اعضای خانواده هدیه کنند.

وی با بیان اینکه پیشرفت جامعه در گرو سلامت خانواده ها و سلامت خانواده ها نیز به سلامت زنان وابسته است، اضافه کرد: فعالیت بدنی اثرات مفیدی بر سلامت جسم، گوارش، دستگاه اسکلتی، عضلانی و سایر بخش های بدن دارد.

این کارشناس سلامت خانواده شرح داد: فعالیت بدنی منظم و کافی باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی و کاهش بیماری و عوارض ناشی از آن ها می شود و به خصوص باعث استحکام استخوان ها شده و از پوکی استخوان به ویژه در زنان جلوگیری می کند.

امیری مطرح نمود: انجام فعالیت بدن کافی و منظم کافی موجب کاهش چربی های خون مضر و افزایش چربی خون مفید می شود و در نهایت، فعالیت بدنی منظم و کافی از ابتلا به سرطان سینه و رحم در زنان پیشگیری می کند.

کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تحقیقات نشان می دهد با فعالیت بدنی منظم به صورت 15 دقیقه دویدن یا یک ساعت راه رفتن در طی روز، می تواند شانس مبتلا شدن به افسردگی شدید را تا 26 درصد کاهش داد.

وی بیان نمود: داشتن برنامه ورزشی منظم می تواند از برگشت علائم افسردگی و اضطراب در بیماران نیز جلوگیری کند و همچنین باعث حواس پرتی در فرد افسرده می شود و شخص زمانی را به دور از افکار منفی می گذراند.

این کارشناس مطرح نمود: افرادی که فعالیت بدنی منظم دارند معمولاً در تمام طول روز پرانرژی و خواب بهتری دارند، حافظه آن ها قوی تر است و نسبت به زندگی مثبت تر می اندیشند و همچنین اعتمادبه نفس بالاتری دارند و توان مقابله با چالش های زندگی در آن ها بالا می رود و می توانند سلامت سایر اعضای خانواده را تضمین کنند.

به گزارش وبلاگ عکس، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی و هفته پیشگیری از پوکی استخوان، همایش پیاده روی با حضور بانوان ادارات مختلف شهرستان، ورزشکاران و سفیران سلامت محله را در جاده سلامت شهر برازجان برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حواس افسردگی را پَرت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواس افسردگی را پَرت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید