رشد 3 برابری فوتی های مواد مخدر در کرمانشاه، 141 نفر جان باختند

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران/کرمانشاهمدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از فوت 141 نفر براثر سوء مصرف مواد مخدر در نیمه ابتدای امسال خبر داد.

رشد 3 برابری فوتی های مواد مخدر در کرمانشاه، 141 نفر جان باختند

دکتر سلیم خانی در نشست خبری امروز (یازدهم آبان) با اشاره به فعالیت 12 مرکز پزشکی قانونی در سطح استان، گفت: در حال حاضر در کنار شهرستان کرمانشاه، پنج شهرستان اسلام آبادغرب، صحنه، جوانرود، هرسین و کنگاور نیز دارای سالن تشریح هستند.

وی با اشاره به پیگیری برای راه اندازی مرکز دوم پزشکی قانونی در شهر کرمانشاه، گفت: متاسفانه یک مرکز جوابگوی نیازهای کلانشهر کرمانشاه نیست و در تلاشیم تا در سوی دیگر شهر یک مرکز پزشکی قانونی دیگر راه اندازی کنیم که متاسفانه فعلا اعتبارات لازم را برای این کار در اختیار نداریم و تنها با افزایش فعالیت در تنها مرکز پزشکی قانونی شهر، تلاش داریم جوابگوی مناسب نیازها باشیم.

خانی با اشاره به چارت سازمانی 296 نفره پزشکی قانونی استان، گفت: این درحالی است که مجموع نیروهای این اداره کل در استان حدود 90 نفر است و این یعنی یک سوم نیروهای مورد نیاز را در اختیار داریم و همین امر موجب شده برخی از همکاران پزشکی قانونی درون این نهاد سه شغله باشند و برای همین فشار کاری به شدت بالا است.

وی اضافه کرد: در زمینه افزایش نیرو پیگیر هستیم، زیرا شرایط فعلی و کمبود نیرو واقعا برای همکاران پزشکی قانونی طاقت فرسا شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه در تشریح آمار فعالیت های پزشکی قانونی در نیمه ابتدای امسال، گفت: طی این مدت بیش از 47 هزار نفر به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده و بیش از 900 جسد ورودی داشتیم.

به گفته خانی مجموع معاینات بالینی پزشکی قانونی در نیمه ابتدای امسال 24 هزار و 734 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با انجام 23 هزار و 562 معاینه، حدود پنج درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به تشکیل 9780 پرونده ادعای نزاع در پزشکی قانونی استان در نیمه ابتدای امسال، گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل با تشکیل 9230 پرونده، حدود شش درصد افزایش داشته است.

وی موارد ادعای تصادف طی این مدت را نیز 5937 مورد اعلام و شرح داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تشکیل 6108 پرونده ادعای تصادف حدود سه درصد کاهش داشته است.

به گفته این مسئول در نیمه ابتدای امسال 295 نفر در تصادفات استان جان باختند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 239 فوتی، رشد چشمگیری داشته است.

خانی در ادامه اشاره ای هم به آمار مصدومین و فوتی های حوادث کار استان در نیمه ابتدای سال داشت و با اشاره به مصدوم شدن 364 نفر در حوادث کار گفت: طی این مدت همچنین 15 نفر بر اثر حوادث کار جان باختند.

وی تعداد فوتی های ناشی از مسمومیت را در نیمه ابتدای امسال 39 نفر اعلام و شرح داد: از این تعداد 12 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن و 16 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست دادند.

خانی آمار فوتی های ناشی از غرق شدگی را در نیمه ابتدای امسال 18 نفر اعلام و شرح داد: طی این مدت همچنین 9 نفر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه اشاره ای هم به آمار فوتی های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر داشت و اضافه کرد: در نیمه ابتدای امسال 141 نفر براثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 47 نفر بوده است.

خانی همچنین اشاره ای به پرونده های قصور پزشکی استان داشت و گفت: تمام پرونده های قصور پزشکی ابتدا به نظام پزشکی ارجاع شده و در نهایت برخی از آنها به پزشکی قانونی ارجاع می شوند.

وی اضافه کرد: نیمه ابتدای امسال 32 پرونده قصورپزشکی به پزشکی قانونی استان ارجاع شد که از این تعداد 19 پرونده منجر به تبرئه و 13 پرونده منجر به محکومیت پزشک شد.

به گفته خانی بطورمعمول بیشترین پرونده قصورات پزشکی مربوط به متخصصین زنان و زایمان، دندانپزشکان و متخصصین زیبایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد 3 برابری فوتی های مواد مخدر در کرمانشاه، 141 نفر جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 3 برابری فوتی های مواد مخدر در کرمانشاه، 141 نفر جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید