سناتور جمهوریخواه: آمریکا در آستانه یک بحران تورم واقع شده است

به گزارش وبلاگ عکس، سناتور کروز در صفحه توئیتر خود با اشاره به اینکه چهار ماه از ورود بایدن به کاخ سفید می گذرد تاکید نمود آمریکا در آستانه یک بحران تورمی قرار گرفته است.

سناتور جمهوریخواه: آمریکا در آستانه یک بحران تورم واقع شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، سناتور تد کروز از ایالت تگزاس در صفحه توئیتر خود نوشت: چهار ماه از ریاست جمهوری جو بایدن می گذرد و ما در آستانه یک بحران تورمی قرار داریم.

پیش از این اولیور بلانچارد، اقتصاددان برجسته و استاد دانشگاه MIT هشدار داده بود که تورم بعد از چهاردهه به اقتصاد آمریکا بازخواهد گشت. او این امر را به حجم بسته های حمایتی دولت بایدن مرتبط دانست و تاکید نمود که حجم بسته های حمایتی بیشتر از ظرفیت های خالی اقتصاد آمریکا است. هرچند که جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا معتقد است که بسته های حمایتی دولت تورم زا نیست.

وزارت کار آمریکا ماه گذشته اظهار داشت، قیمت اقلام مصرفی در 12 ماه منتهی گذشته به آوریل 4.2 درصد افزایش یافته است و این افزایش قیمت منجر به نگرانی هایی در کشور شده است.

به نوشته نشریه فوربس، افزایش تورم در ماه آوریل آمریکا بالاترین میزان تورم سالانه از زمان افزایش 4.9 درصدی در سپتامبر 2008 است. این در حالی است که اقتصاددانان انتظار داشتند جهش قیمت ها سال به سال 3.6 درصد و قیمت اقلام اصلی 2.3 درصد افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سناتور جمهوریخواه: آمریکا در آستانه یک بحران تورم واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوریخواه: آمریکا در آستانه یک بحران تورم واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید