شگفتی های بدن انسان که باید بدانید!

به گزارش وبلاگ عکس، بدن انسان یک سیستم منحصر به فرد است. این سیستم مکانیزم بسیار پیچیده ای دارد و با وجود آنکه قرن ها است دانشمندان بر روی آن تحقیق می کنند هنوز رازهای کشف نشده زیادی در خود دارد.

شگفتی های بدن انسان که باید بدانید!

گروهی از دانشمندان دریافته اند که برخی می توانند از جنس صدای شخص، قد او را حدس بزنند؛ این مسئله وامدار رابطه قد و شش انسان یا همان محل تولید صدا است. آیا بدن رازهای دیگری برای برملا کردن دارد؟ با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا با شگفتی های بدن انسان بیشتر آشنا شوید.

شگفتی های بدن

میزان سلامت مغز با چشم ها

شاید باورتان نشود اما چشم ها می توانند از میزان سلامت مغز پرده برداری کنند. افرادی که مویرگ های چشمشان پهن تر از حد طبیعی است، در آزمون هوش نمره کمتری کسب خواهند کرد. این مویرگ ها حتی از احتمال ابتلای فرد به بیماری های قلبی سخن می گویند.

آپنه خواب

همچنین کسانی که با آپنه خواب (عبارت است از وقفه تنفسی بیش از 10 ثانیه ضمن خواب) رنج می برند به احتمال فراوان با آب سیاه یا گلوکوما (نوعی اختلال چشمی) نیز روبرو خواهند شد. در واقع احتمال ابتلا به گلوکوما در این افراد دو برابر افراد معمولی است. گفتنی است گلوکوما می تواند منجر به نابینایی شود. آپنه خواب با قطع اکسیژن مورد نیاز و آسیب به عصب های بینایی، موجب آسیب دیدن بینایی شخص می شود.

نحوه پیر شدن پوست

نحوه پیر شدن پوست با احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نیز در ارتباط است. گفته می شود که میزان بالای چروک های پوستی در فرد با افزایش احتمال ابتلا به فشار خون بالا و بیماری های مربوط به آن در ارتباط است.

بوی ترس

همچنین برخی ها بوی ترس را حس می کنند؛ بدان معنا که بدن فرد هنگام ترس نوعی ترکیبات شیمیایی تولید می کند که متمایز از بوی عادی بدن است. در واقع، ترکیبات شیمیایی تولید شده از طریق بدن هنگام تعریق با ترکیبات شیمیایی تولید شده هنگام ترس فرق دارد.

رابطه بین سلامت قلب و گوش

مطالعه ای نشان می دهد که بین سلامت قلب و گوش رابطه ای برقرار است. زمانی که یک چین قطری بر روی لاله گوش ظاهر می شود، احتمال ابتلای فرد به بیماری سرخرگ های قلبی بیشتر می شود. پژوهشگران البته هنوز علت دقیق آن را تشخیص نداده اند.

ارتباط بین تاول تبخالى و زوال عقل

همچنین ارتباطی بین تاول تبخالى و زوال عقل (دیمنشیا) وجود دارد، گرچه علت آن نامشخص است. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که به دفعات تاول تبخالی را تجربه می کنند، احتمالا در آینده با اختلال در مهارت های ادراکی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

تنظیم دمای مغز

خمیازه کشیدن هم که به حداقل به صورت تجربی اثبات شده که کاملا مسری است، اما جالب اینجا است که خمیازه در تابستان کمتر از زمستان اتفاق می افتد. خمیازه از نظر جسمانی بسیار مفید است، زیرا مغز به هنگام انجام فعالیت های سنگین می تواند دمای خود را از طریق آن تنظیم کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "شگفتی های بدن انسان که باید بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفتی های بدن انسان که باید بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید