صرفه جویی یک میلیون لیتر سوخت با اصلاح روشنایی معابر

به گزارش وبلاگ عکس، تهران (پانا) - مدیر عامل توانیر گفت که اصلاح روشنایی معابر باعث صرفه جویی یک میلیون لیتر در مصرف سوخت نیروگاه ها می گردد، اگرچه این کار موثر و نمادین است، اما به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید فعالیت های دیگری نیز پیش گرفته گردد.

صرفه جویی یک میلیون لیتر سوخت با اصلاح روشنایی معابر

به گزارش ایسنا، محمدحسن متولی زاده در دومین نشست آنالیز اقدامات لازم برای کاهش مصرف سوخت در کشور با بیان اینکه یاری ما برای کاهش مصرف سوخت، در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق انجام می گردد، اظهار کرد: پایداری شبکه برق به هر ترتیبی باید حفظ گردد.

وی اضافه نمود: در صورتی که نیروگاه ها با کمبود سوخت روبرو شوند، پایداری شبکه برق دچار مشکل خواهد شد و به همین دلیل نیز صنعت برق، همه توان خود را در راستای اجرای مصوبات و دستورات دولت به کار خواهد بست.

مدیرعامل توانیر پیگیری و جدیت بیشتر درجمع آوری انشعاب های غیرمجاز و مراکز استخراج غیرمجاز از رمزارز را مورد تاکید قرار داد و توضیح داد: این موضوع توسط روابط عمومی ها باید به صورت گسترده ای رسانه ای گردد.

طبق اعلام توانیر، متولی زاده همچنین به ضرورت برگزاری نشست های هماهنگی با مدیران استانی اشاره نمود و گفت: افزایش مصرف بعضی صنایع از جمله آلومینیوم و سیمان نیز باید به صورت جدی مورد آنالیز قرار گیرد.

وی گفت: به این منظور، صنعت برق برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می گردد، مشوق هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می داد، در زمستان نیز اجرایی می نماید. براین اساس، مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند، از مشوق های صنعت برق برخوردارخواهند شد.

مدیرعامل توانیر گفت: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات و کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط، می توانند تا 10 درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که با چنین اقدامات ساده و همکاری مردم، مسئله ای در تامین گاز و برق در کشور در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "صرفه جویی یک میلیون لیتر سوخت با اصلاح روشنایی معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی یک میلیون لیتر سوخت با اصلاح روشنایی معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید