عادات روزانه ای که مخفیانه ما را می کشند

به گزارش وبلاگ عکس، نمناک/ اغلب افراد در زندگی روزمره عادات پنهان و منفی دارند که جانشان را به خطر می اندازند. این عادات مخرب را بدانید و با تغییر سبک زندگی سلامت بدن را حفظ کنید.

عادات روزانه ای که مخفیانه ما را می کشند

مراجعه نکردن به پزشک

مراجعه نکردن به پزشک و نداشتن چکاپ منظم یکی از عوامل مخرب برای سلامتی است و باعث می گردد که فرد نتواند سرطان های سینه، معده و روده، و سرطان پروستات را زودتر تشخیص داده و آن ها را درمان کند.

در نتیجه عاملی برای مرگ خواهد بود. بعلاوه مراجعه به پزشک می تواند علائم مسائل دیگر را هم سریعاً آنالیز کند و بیماری مورد نظر تشخیص داده گردد تا فرد بتواند تحت درمان قرار بگیرد.

سبک زندگی بدون تحرک یا خطر چاقی

چاقی به دلیل سبک زندگی بدون تحرک اتفاق می افتد و به سلامت افراد آسیب وارد می نماید. چاقی عامل خطر برای ایجاد مسائلی مثل فشار خون، دیابت نوع 2، بیماری های عروقی، آرتروز آپنه خواب و مسائل این چنینی است.

کاهش وزن می تواند این خطر را کاهش دهد و باعث گردد که شما از خطر بسیاری از بیماری ها در امان باشید. ورزش های ایزومتریک هم سلامت استخوان را افزایش می دهند و باعث می شوند سطح چاقی کاهش پیدا کند.

عادت نامنظم خواب

خواب ضعیف باعث ایجاد مسائل جدی در فرد می گردد. خواب نا مناسب که در فرد به صورت یک عادت مزمن جریان پیدا نموده باشد، خطر ابتلا به حمله قلبی، چاقی، دیابت و اختلالات غدد را افزایش می دهد. آپنه خواب بعلاوه عوارض جانبی خودش را در نارسایی قلبی و فشار خون نشان می دهد که همگی خطرناک هستند.

مصرف نکردن دارو

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید و برای تان دارو تجویز می نماید، شما ملزم هستید که همه آن ها را به موقع بهره ببرید. مصرف نکردن دارو در برخی از بیماری ها مثل دیابت یا نارسایی قلبی، فرد را در معرض خطر شدید قرار می دهد و باعث مسائلی مثل آمبولی خواهد شد که ممکن است جانش را بگیرد.

پیروی نکردن از یک رژیم غذایی سالم

اگر پزشکی رژیم غذایی خاص را برایتان تجویز نموده، حتماً باید آن را دنبال کنید. بیمارانی که نارسایی قلبی دارند، حتماً باید از رژیم با سدیم پایین استفاده نمایند تا بیماری شان بهبود پیدا کند و افرادی که مبتلا به دیابت هستند هم باید یک رژیم محدود نماینده از لحاظ مصرف کربوهیدرات و شکر داشته باشند. در غیر این صورت جانشان در خطر خواهد بود.

مراقبت نکردن از دندان

مراقبت از دندان باید اولویت زندگی شما باشد. بهداشت ضعیف دندان عاملی برای بد بویی دهان و بعلاوه بیماری های دندانی است اما مهم تر از همه این که باعث عفونت سر و گردن هم می گردد که به زندگی فرد آسیب وارد نموده و جان او را در معرض خطر قرار می دهد.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید، عاملی برای سوختگی پوست و افزایش خطر ابتلا به بیماری سرطان پوست مانند ملانوما است؛ مخصوصا اگر سابقه خانوادگی سرطان پوست در افراد وجود داشته باشد.

تزریق نکردن واکسن

همواره باید برنامه منظمی برای واکسن داشته باشید. واکسینه نکردن شما را در معرض بیماری ها قرار می دهد. بچه هایی که واکسیناسیون انجام نداده اند، قطعاً در معرض خطر بیشتری برای عفونت های باکتریایی هستند که همین زندگی آن ها را تهدید می نماید.

استفاده نکردن از واکسن کرونا

اگر واکسن کرونا تزریق نکنید، در معرض خطرات بالا خواهید بود. در نتیجه برنامه واکسن شما در خصوص هر بیماری مخصوصاً کرونا باید منظم باشد. واریانت دلتا عفونی تر و کشنده تر از واریانت قبل است، در نتیجه باید واکسن را بهره ببرید.

نخوردن صبحانه

نخوردن صبحانه عاملی برای بیماری خواهد بود، زیرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی است. اگر صبحانه مصرف نکنید، در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی قرار خواهید گرفت که یکی از رایج ترین دلیل های مرگ و میر محسوب می گردد؛ بعلاوه گرفتگی عروق و فشار خون بالا با صبحانه نخوردن تشدید پیدا خواهد نمود.

ورزش کردن در گرما

ورزش در گرما ممکن است بدن شما را تحت فشار قرار دهد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که در هوای باز ورزش نمایند اما اگر هوا گرم است، این کار را انجام ندهید زیرا خطر سکته را افزایش خواهد داد و افزایش بیش از حد دمای بدن، باعث فشار خون بالا می گردد که خطرناک خواهد بود. پس مراقب باشید که در هوای خیلی گرم ورزش نکنید.

پرخوری در وعده شام

هرگز وعده غذایی شما هنگام شام نباید خیلی بزرگ و زیاد باشد. شما باید از صبحانه آغاز نموده و غذای کامل بخورید و ماده غذایی در ناهار باید معمولی و میانه باشد و اندازه آن را در شام کم کنید زیرا مقدار سوخت و ساز هنگام شب کاهش پیدا می نماید.

سیگار

سیگار کشیدن بدترین کاری است که یک فرد می تواند در حق بدن خودش انجام دهد و شما را در معرض خطر انواع سرطان ها قرار می دهد. احتمال ابتلا به بیماری های عروقی، فشار خون و سکته هم با وجود استعمال آن افزایش پیدا می نماید و هزاران اثر مخرب دیگر هم دارد.

سیگار بعلاوه چگالی و کاهش تراکم استخوانی را کم می نماید و خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد و باعث ضعف کلی بدن خواهد شد.

منبع: همگردی

به "عادات روزانه ای که مخفیانه ما را می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادات روزانه ای که مخفیانه ما را می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید