مرادی: جامعه بین الملل برای ادعاهای آمریکا اهمیتی قائل نیست

به گزارش وبلاگ عکس، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ترامپ خود ناقض قواعد بین المللی بوده وامروز دیگر جامعه جهانی برای ادعاهای او اهمیتی قائل نیست.

مرادی: جامعه بین الملل برای ادعاهای آمریکا اهمیتی قائل نیست

احمد مرادی در گفت و گو با وبلاگ عکس، با بیان این که درخواست آمریکایی ها برای فعال سازی مکانیزم ماشه غیر قانونی است، اظهار کرد: امروز دیگر تمام دنیایان می دانند که آمریکا چنین ادعاهایی را از روی خودخواهی مطرح می کند و به جای تکیه بر عقل و منطق و توجه به قوانین و اصول بین المللی راه دیگری را پیش گرفته است، به همین دلیل جامعه بین الملل دیگر سیاست های آمریکایی ها را قبول ندارد.

وی در ادامه شرح داد: آمریکا با مطرح کردن فعال سازی مکانیزم ماشه نیز پاسخ مناسبی را از سایر کشورهای دنیا گرفت. این آمریکا بود که یک جانبه برجام را زیرپا گذاشت اما ایران در چارچوب برجام عمل کرد و حتی اخلاق را نیز رعایت کرد. امروز ایران کشوری قدرتمند است و آمریکا این حق را ندارد که دیگر در خصوص برجام اظهار نظر کرده و یا از امتیازات آن استفاده کند. چرا که خودش اولین کشوری بود که برجام را زیر پا گذاشت.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی شرح داد: همه کشورهای دنیا شاهد بدعهدی آمریکا بودند. امروز ایران می تواند فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود را انجام دهد چرا که این حق ایران است و خواست مردم است مجلس و دولت نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند.

مرادی در سرانجام تاکید کرد: ایران در چارچوب برجام به تعهدات خود عمل کرد اما در نهایت با بدعهدی روبرو شد. اکنون میان کشیدن چنین ادعاهایی از سوی آمریکایی ها که خود ناقض برجام بوده اند در جامعه بین الملل پذیرفته شده نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرادی: جامعه بین الملل برای ادعاهای آمریکا اهمیتی قائل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرادی: جامعه بین الملل برای ادعاهای آمریکا اهمیتی قائل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید