مشاور ظریف: وقتی وزارت خارجه آمریکا توسط سیا اداره می گردد

به گزارش وبلاگ عکس، مشاور وزیر خارجه ایران بیان کرد: با تحریم ظریف، آمریکا کل مفهوم دیپلماسی را هدف می گیرد و این اتفاق هنگامی رخ می دهد که وزارت خارجه توسط سیا اداره گردد.

مشاور ظریف: وقتی وزارت خارجه آمریکا توسط سیا اداره می گردد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ عکس، بهزاد صابری مشاور وزیر امور خارجه کشورمان امروز (شنبه) در مورد تحریم محمدجواد ظریف از سوی آمریکا در صفحه توئیترش با انتشار تصویری از مایک پامپئو وزیر خارجه فعلی آمریکا در دوران ریاستش بر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نوشت: وزارت امور خارجه مسئول اجرای سیاست خارجی ایران است و ظریف نه فقط سخنگوی اصلی ایران، بلکه فرمانده کل دیپلماسی است.

وی اضافه کرد: با تحریم ظریف، آمریکا کل مفهوم دیپلماسی را هدف می گیرد. این اتفاق هنگامی رخ می دهد که وزارت خارجه توسط سیا اداره گردد.

صابری روز پنجشنبه نیز در توئیتی در پی تحریم ظریف از سوی آمریکا نوشته بود: پامپئوی بیچاره به نظر خیلی سردرگم می رسد. هفته گذشته سعی کرد ادای رونالد ریگان در برابر شوروی را در بیاورد و خواهان تبادل نظر با مردم ایران شد. این کوششش جواب نداد و خود را مفتضح کرد. حالا ظریف را در فهرست تحریم ها گذاشته است و کوشش می نماید صدای او را خفه کند. این هم جواب نخواهد داد. اما به خیالبافی ادامه دهید، آقای پامپئو.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه از سوی آمریکا تحریم شد. ظریف در واکنش به این اقدام آمریکا در توئیترش نوشت: ایالات متحده می گوید مرا به عنوان سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر دنیا تحریم نموده است. واقعیت آنقدر دردناک است؟ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. سپاسگزارم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می پندارید.

وزیر خارجه همچنین در توئیت دیگری نوشت: ما می دانیم تبادل نظر و صلح خواهی تهدیدی برای موجودیت تیم بی است؛ و از آنجا که دلیل تحریم من را سخنانم عنوان نموده اند، آیا مردم آمریکا به مجوز اوفک (دفتر کنترل سرمایه های خارجی خزانه داری آمریکا) برای خواندن نوشته های من و یا گوش دادن به مصاحبه هایم احتیاج دارند؟!

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشاور ظریف: وقتی وزارت خارجه آمریکا توسط سیا اداره می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور ظریف: وقتی وزارت خارجه آمریکا توسط سیا اداره می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید