مصرف این آجیل دیابت را بهبود می بخشد

به گزارش وبلاگ عکس، طبق یک مطالعه، خوردن منظم بادام ممکن است منجر به بهبود وزن بدن و قند خون در افراد دارای اضافه وزن و چاق گردد.

مصرف این آجیل دیابت را بهبود می بخشد

به گفته محققان، گروهی که بادام دریافت کردند، کاهش قابل توجهی در وزن بدن، شاخص توده بدنی (BMI) و مقدار دور کمر در طول دوره مداخله به دست آوردند و کلسترول کل خود را کاهش دادند. ویسواناتان موهان (Viswanathan Mohan) رئیس تحقیقات دیابت در بنیاد تحقیقات دیابت چنای و یکی از محققان این مطالعه، گفت: مصرف کنندگان بادام ما هم در وزن بدن و هم در قند خون بهبود هایی داشتند.

موهان توضیح می دهد: چاقی یک مشکل بهداشتی است که در سرتاسر دنیا دیده می گردد و می دانیم که چاقی خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

ما بعلاوه می دانیم که این یک مشکل پیچیده است که به شدت با دیابت در هم تنیده است و فکر می کنیم راه چاره نسبتاً ساده ای را شناسایی نموده ایم. گایاتری راجاگوپال (Gayathri Rajagopal) محقق دکترا در دانشگاه مدرس و پژوهشگر ارشد این مطالعه، گفت که بادام خواران عملکرد سلول های بتا خود را که سلول هایی در پانکراس هستند که انسولین را می سازند، بهبود می بخشند.

به گفته محققان، این یافته برای افراد مبتلا به پیش دیابت بسیار مهم است و نشان می دهد که مصرف منظم بادام می تواند آغاز دیابت را به تاخیر بیندازد. راجاگوپال گفت: علاوه بر این، ما می دانیم که بادام باعث افزایش احساس سیری می گردد و آن را به یک میان وعده سالم برای افراد مستعد دیابت نوع 2 تبدیل می نماید.

محققان بعلاوه دریافتند: شرکت کنندگان پس از مصرف منظم بادام، سطح کلسترول تام و تری گلیسیرید بهتری داشتند که هر دو برای مدیریت چاقی و دیابت بسیار مهم هستند. آجیل هایی مانند بادام جزء رژیم غذایی سالم هستند که می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش دهند. بادام در هر وعده 28 گرمی، 6 گرم پروتئین گیاهی دارد.

پژوهشگران اضافه کردند: محتویات اسید چرب مطلوب و دربرگیرنده بالای ویتامین E بادام با بهبود کلسترول و تری گلیسیرید مطابقت دارد که در این مطالعه مشاهده کردیم.

محققان افزودند: علاوه بر این، بهبود در وزن بدن، عملکرد لوزالمعده، کاهش مقاومت به انسولین و قند خون بهتر نشان می دهد که بادام برای سلامتی متابولیک قلب مفید است.

علاوه بر این، شرکت کنندگان در طی 12 هفته کاهش قابل توجهی در وزن بدن، شاخص توده بدنی، دور کمر، گلوکز و تری گلیسیرید داشتند. شرکت کنندگان بعلاوه 13 درصد کربوهیدرات کمتری مصرف کردند، کالری دریافتی از چربی را افزایش داده و افزایش مصرف پروتئین را تجربه کردند. توضیح کامل این مطالعات و یافته های حاصل از آن در آخرین شماره مجله تخصصی Frontiers in Nutrition منتشر شده است.

منبع: سینا پرس

منبع: فرارو

به "مصرف این آجیل دیابت را بهبود می بخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این آجیل دیابت را بهبود می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید