منشی تلفنی های رباتیک اطلاعات خصوصی را بدون اجازه فاش می نمایند

به گزارش وبلاگ عکس، به نظر می رسد منشی تلفنی های رباتیک به همان اندازه که می توانند ابزار مفیدی باشند، به طور بالقوه مضر هم هستند، چرا که گفته می گردد تعدادی از آنها بدون اجازه کاربر اطلاعات خصوصی وی را فاش می نمایند.

منشی تلفنی های رباتیک اطلاعات خصوصی را بدون اجازه فاش می نمایند

به گزارش وبلاگ عکس و به نقل از انگجت، به همان اندازه که منشی تلفنی های رباتیک(robocall) مفید هستند، می توانند مسائل آفرین نیز باشند.

دن هاستینگز محقق امنیتی گروه NCC به تازگی دریافته است که بعضی از برنامه های منشی تلفنی، تماس گیرنده اتوماتیک و مسدود نماینده های تماس رباتیک معروف به روبوکال(robocall)، داده ها را بدون اطلاع کاربران به شرکت های تحلیلی خارج از کشور ارسال می نمایند.

برنامه هایی نظیر Hiya و Truecaller داده های دستگاه را حتی قبل از اینکه سیاست حریم خصوصی(privacy policy) آنها را بپذیرید، ارسال می نمایند، در حالی که برنامه TrapCall شماره تلفن های موجود را بدون هیچگونه ذکر در سیاست حریم خصوصی ارسال می نماید. سایر برنامه ها نیز درست در لحظه بارگذاری، اطلاعات را مستقیما به فیسبوک ارسال می نمایند.

بعضی از این شرکت ها درصدد پاسخ برآمده اند. شرکت توسعه برنامه Truecaller گفته است که به واسطه یک به روز رسانی، انتقال بدون اجازه اطلاعات را اصلاح نموده است، در حالی که تیم TrapCall پس از تماس هاستینگز با اپل، سیاست حریم شخصی خود را تغییر داده است.

شرکت توسعه برنامه Hiya نیز گفته است که اطلاعات شخصی را منتقل نمی نماید، اما با اطمینان دادن به کاربران از اینکه داده های دستگاه را بدون اجازه ارسال نمی نماید، حریم خصوصی را بیشتر تقویت می نماید.

جمع آوری و انتقال داده ها معمولا برای کسب درآمد از آن اطلاعات است و این ناقض حریم خصوصی کاربران است اما به هر حال درآمدزایی دارد و کم و بیش در برنامه های مختلف دیده می گردد. چرا که شرکت ها همزمان با خدماتی که به شما ارائه می دهند، از نقض حریم شخصی شما و استفاده از اطلاعات شما نیز سود می برند.

هاستینگز همچنین اپل را به دلیل عدم بازنگری در سیاست های حفظ حریم خصوصی و ایجاد امکان سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران به واسطه اجازه به برنامه هایی نظیر Hiya و Truecaller برای نصب شدن روی آیفون ها ملامت نموده است.

البته این بدان معنا نیست که شما لزوما باید از منشی تلفنی ها اجتناب کنید، اما مهم است که قبل از اعتماد به برنامه، سیاست حریم خصوصی آن را به دقت مطالعه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "منشی تلفنی های رباتیک اطلاعات خصوصی را بدون اجازه فاش می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشی تلفنی های رباتیک اطلاعات خصوصی را بدون اجازه فاش می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید