نشست مخفیانه شرکت های فناوری و دولت ها درباره هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از فیوچریسم، از جمله دیگر موضوعات این جلسه می توان به آنالیز ویژگی های نسل جدید دولت ها که بر مبنای فناوری شکل می گیرند، خط مشی های مورد استفاده دولت ها برای ارتقای کیفیت زندگی با استفاده از هوش مصنوعی، نحوه مدیریت کاربرد هوش مصنوعی و معین نهاد مسئول در این زمینه و ایجاد بعضی هماهنگی های دیگر اشاره نمود.

نشست مخفیانه شرکت های فناوری و دولت ها درباره هوش مصنوعی

میزبانی این نشست را دانشگاه هاروارد و عمر بن سلطان العلما وزیر هوش مصنوعی دولت امارات با همکاری یکدیگر بر عهده داشته اند. نشست یادشده پشت درب های بسته برگزار شده و هدف اصلی از تشکیل آن معین نقشه راه ملت های دنیا برای استفاده از هوش مصنوعی بوده است.

در این نشست نمایندگانی از سازمان ملل، موسسه مهندسان برق و الکترونیک آمریکا (IEEE)، سازمان همکاری و توسعه مالی (OCED) با 35 کشور عضو از آمریکای شمالی و اروپا و نمایندگانی از شرکت های مایکروسافت، فیس بوک، نست، آمازون، درایو و غیره حضور داشته اند. از جمله کشورهایی که حضور نمایندگان آنها در این نشست افشا شده می توان به ایتالیا، فرانسه، استونی، کانادا، روسیه، سنگاپور، استرالیا و امارات اشاره نمود.

بر اساس اطلاعات محدودی که از این نشست به دست آمده عمر بن سلطان العلما وزیر هوش مصنوعی دولت امارات در نشست یادشده گفته است: امروز روزی است که تاریخ را تغییر خواهد داد و هر زمان که گروهی از افراد با چنین تنوعی گردهم می آیند اتفاقات بزرگی رخ می دهد.

حاضران در این نشست در خصوص موضوعات دیگری همچون خطرات هوش مصنوعی برای حیات بشریت، شیوه سامان دهی تحقیقات علمی در این زمینه، نحوه تاثیرگذاری هوش مصنوعی بر جنبه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حیات انسان نیز به بحث نشسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نشست مخفیانه شرکت های فناوری و دولت ها درباره هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مخفیانه شرکت های فناوری و دولت ها درباره هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید