هیچ محدودیتی برای واردات کالاهای اساسی وجود ندارد

به گزارش وبلاگ عکس، اسحاق جهانگیری در ادامه برنامه های دومین روز از سفر به استان هرمزگان با حضور در بندر شهید رجایی از بخش های مختلف بازدید کرد و با توضیحات استاندار و دیگر مسئولین بندر شهید رجایی، از ظرفیت واردات، صادرات و فرایند خدمات رسانی در این بندر آگاه شد.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه بندر شهید رجایی گفت: بر اساس برنامه های پیش بینی شده بندر شهید رجایی قابلیت پهلوگیری بزرگترین کشتی ها را پیدا خواهد نمود تا این کشتی ها بتوانند در بندر شهید رجایی عملیات تخلیه و بارگیری را انجام دهند.

هیچ محدودیتی برای واردات کالاهای اساسی وجود ندارد

جهانگیری اضافه کرد: علی رغم همه محدودیت های اعمال شده در تجارت خارجی کشور تا الان مقدار عملکرد بنادر از نظر ورود و خروج کالا بسیار خوب بوده و نسبت به سال های قبل کاهش قابل توجهی نداشته است.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: جلسه ای با مدیران و مسئولین گمرک برگزار خواهیم کرد تا ماندگاری کالا در گمرک هر چه بیشتر کاهش پیدا کند و با همکاری گمرکات و سازمان های ذیربط، کالاها هر چه سریعتر ترخیص شوند و در دسترس مردم قرار گیرند.

جهانگیری با اشاره به اهمیت استان های مرزی در واردات و صادرات کشور اضافه کرد: استان هرمزگان یکی از مهمترین استان های مرزی است که حیات مالی کشور به این استان وابسته است و انتظار داریم که دستگاه های ملی و استانی شرایط را به گونه ای مهیا نمایند که فعالان مالی بتوانند با شرایط بهتری نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام نمایند.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه با تاکید بر این که هیچ محدودیتی برسر راه واردات کالاهای اساسی وجود ندارد، توضیح داد: کالاهای اساسی به مقدار لازم در کشور در حال ترخیص و تخلیه هستند و حتی برای سال 98 نیز سفارش به وسیله بخش خصوصی به ثبت رسیده و منابع مورد احتیاج آن نیز پیش بینی شده است.

منبع: ایسنا

منبع: اُکالا

به "هیچ محدودیتی برای واردات کالاهای اساسی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ محدودیتی برای واردات کالاهای اساسی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید