وزیر نفت: برای سوخت رسانی به خودروها و صنایع آمادگی کامل وجود دارد

به گزارش وبلاگ عکس، تهران (پانا) - وزیر نفت از ثبت مصرف 131 میلیون لیتر بنزین در 28 اسفند ماه خبر می دهد و می گوید مبادی فراوری، خطوط انتقال و مجاری عرضه کشور برای سوخت رسانی نوروزی به مردم و ارسال سوخت مایع به نیروگاه ها اطلاع داد.

وزیر نفت: برای سوخت رسانی به خودروها و صنایع آمادگی کامل وجود دارد

جواد اوجی در بازدیدی سرزده از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: طی بازدید از مرکز کنترل و پایش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، همه پالایشگاه ها، خطوط انتقال فرآورده، انبارهای ذخیره سازی و بیش از 4200 جایگاه عرضه سوخت سراسر کشور برای سوخت رسانی نوروزی آمادگی کامل دارند.

وی ضمن تأکید بر فعالیت 24 ساعته کارکنان در مبادی فراوری و توزیع سوخت تأکید کرد: همه همکاران ما به صورت 24 ساعته در مبادی فراوری و توزیع دارند و خوشبختانه هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

28 اسفند 131 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد

وزیر نفت بعلاوه از ثبت رکورد مصرف 131 میلیون لیتر بنزین در کشور طی روز 28 اسفندماه اطلاع داد و گفت: مصرف بنزین کشور در فاصله روزهای 25 تا 29 اسفندماه به صورت میانگین روزانه 116 میلیون لیتر بوده که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال 99 (25 تا 29 اسفند) 23 درصد افزایش یافته است.

اوجی درباره مصرف بنزین کشور در روزهای آینده تعطیلات نوروزی پیش رو بیان نمود: پیش بینی ما این است که این رقم تا انتها تعطیلات نوروزی به صورت میانگین به روزانه 102 میلیون لیتر برسد، اما در روز 12 فروردین نیز با افزایش شدید مصرف روبه رو خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در یک تا دو سال گذشته به علت محدودیت کرونا، مصرف سوخت کشور در ایام نوروز در مقایسه با سال های پیش از کرونا کاهش یافت، اما با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا، اندازه مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است.

وزیر نفت گفت: پیش بینی می کنیم مصرف بنزین کشور در نوروز 1401 مشابه نوروز سال 1397 باشد؛ در نوروز سال 1397 و پیش از شیوع کرونا مصرف بنزین در برخی از روزها به 125 میلیون تا 127 میلیون لیتر رسیده بود.

آمادگی کامل و فعالیت شبانه روزی کارکنان شرکت ملی پالایش برای تأمین سوخت

وزیر نفت تأکید کرد: همکاران ما در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و مبادی فراوری تا توزیع آمادگی کامل دارند و هیچ گونه کمبودی در زمینه تأمین سوخت بنزین، نفت گاز و گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در سراسر جایگاه های عرضه سوخت کشور وجود ندارد.

کاهش 50 درصدی مصرف گازوئیل کشور

وی بعلاوه با اشاره به مصرف گازوئیل کشور در روزهای تعطیل با توجه به نیمه تعطیل بودن مراکز حمل و نقل و برخی از انتهاه ها گفت: مصرف نفت گاز (گازوئیل) کشور در روزهای انتهای اسفند ماه 40 تا 50 درصد کاهش یافته است.

سوخت رسانی به صنایع با همه توان در کنار سوخت رسانی نوروزی به خودروها

وزیر نفت از آمادگی کامل برای سوخت رسانی به صنایع و نیروگاه ها با توجه به کاهش شدید دمای هوا در برخی از استان ها طی چند روز گذشته اطلاع داد و گفت: اندازه ذخیره سازی های سوخت کشور مطلوب است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و همکاران ما در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی همه توان خود برای ارسال سوخت به نیروگاه ها به ویژه در استان های سردسیر افزون بر سوخت رسانی نوروزی را به کار گرفته اند.

اوجی تأکید کرد: همکاران من امروز از وضع ذخیره سازی های بنزین و نفت گاز گزارش های خوبی ارائه دادند و از زحمات شبانه روزی همه همکارانم که در مبادی فراوری تا تأمین و توزیع سوخت که در ایام نوروز به تعطیلات نرفته اند و در آماده باش کامل هستند، تشکر و قدردانی می کنم.

صادرات بنزین و گازوئیل شروع شده است

وزیر نفت بعلاوه درباره صادرات بنزین و گازوئیل در کشور گفت: صادرات نفت گاز و بنزین کشور در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی شروع شده و در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر نفت: برای سوخت رسانی به خودروها و صنایع آمادگی کامل وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: برای سوخت رسانی به خودروها و صنایع آمادگی کامل وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید