پیش درآمدی بر پورتال 2 از طریق طرفداران به صورت رایگان در استیم منتشر شد

به گزارش وبلاگ عکس، گفتنی است که با وجود موفقیت پورتال 2، سرنوشت این سری برای بیش از یک دهه نامشخص به جای مانده است. کمپانی ولو (Valve) که به خاطر روند توسعه مخفیانه اش شناخته می شود، هرگز به طور رسمی سومین نسخه از این سری را معرفی نکرد. این موضوع منجر به سال ها حدس و انتظار طرفداران شده است و بسیاری امیدوارند که به دنیای این سری بازشود. با وجود غیبت پورتال 3، این سری همچنان بر صنعت بازی تأثیر می گذارد. تفنگ پورتال به نمادی قابل تشخیص از نوآوری و خلاقیت در بازی های ویدیویی تبدیل شده و طنز و داستان سرایی خاص این مجموعه الهام بخش توسعه دهندگان بی شماری شده است.

پیش درآمدی بر پورتال 2 از طریق طرفداران به صورت رایگان در استیم منتشر شد

با این حال جامعه طرفداران پورتال هرگز آزمایش را متوقف نکرده اند. آن ها سال ها روی ساخت اتاق های آزمایشی تازه، داستان های اوریجینال و کمپین های مختلف روی استیم کار کرده اند. حال اخیراً مادی برای پورتال 2 عرضه شده که فوق العاده به نظر می رسد. ماد Portal: Revolution یک کمپین کاملا تازه هفت ساعته با شخصیت ها، مکانیک های تازه و داستانی است که بین پورتال های 1 و 2 اتفاق می افتد. این ماد به قدری بزرگ است که توسعه دهنده آن یعنی Second Face Software آن را با صفحه استیم خود منتشر کرد. این اثر روی Strata Source ساخته شده که موتوری برگرفته از موتور سورس (Source) محسوب می شود و دارای مجوز است. Revolution بسیار شبیه پورتال 2 است و برای تجربه آن نیز نیاز است که بازی ذکر شده را از قبل داشته باشید. در این میان استودیوی سازنده می گوید که این موتور ارتقا یافته به این معنی است که می تواند کارهایی را انجام دهد که در پورتال 2 غیرممکن است.

در این ماد، در یک نسخه عجیب از افتتاحیه پورتال 2، شما به عنوان یک سوژه آزمایشگاهی ناشناس از طریق یک هوش مصنوعی به نام استرلینگ، چندین دهه قبل از کشف شل از طریق ویتلی بیدار می شوید. استرلینگ یک هسته تعمیر و نگهداری متحرک و کارتونی است که سعی می کند آزمایشگاه را پس از اینکه از طریق نوعی هیولا نابود شده، بازسازی کند. با این حال او به یک انسان برای کمک نیاز دارد.

نکاتی در مورد این ماد وجود دارد که قابل توجه هستند. با فرض اینکه 13 سال است که پورتال 2 را در سطح تخصصی بازی می کنید، این ماد بلافاصله شما را به عمق ماجرا نمی اندازد. در حالتی بسیار شبیه به ساختار آثار ولو، پازل ها کوچک شروع می شوند، در حالی که روایت کاملا صدادار استرلینگ فضاسازی می کند. در این میان شما یک تفنگ پورتال پیدا می کنید که تنها پورتال های آبی شلیک می کند. این آشنایی اولیه باعث می شود که فصل اول کمی بیشتر از انتظار به طول بینجامد اما فصل های بعدی با درکی شگفت انگیز شروع می شوند. طولی نمی کشد که به فصل چهارم می رسید اما هنوز توانایی شلیک پورتال های نارنجی را ندارید.

داشتن انعطاف پذیری کمتر در مورد قرار دادن پورتال، پازل های ساده تری را از برخی جهات ایجاد می کند. در واقع محدودیت یک متغیر مهم را ازگیم پلی حذف می کند، اما داشتن قدرت کمتر روی پورتال ها، با افزایش پیچیدگی در فصل های دو و سه، نوع دیگری از دشواری را ایجاد می کند. از نظر مکانیکی، این ماد بالاخره عناصر اوریجینال خود را به نمایش می گذارد. ژل آبی و نارنجی در کنار نوعی آب های پاک کننده که اثرات ژل ها را از بین می برد، باعث انجام کارهایی می شوند که اثری از آن ها در پورتال 2 نیست.

تنها موردی که شاید برخی از بازیکنان را ناامید کند، داستان است. با اینکه بازی از منظر گیم پلی و جلوه های بصری کیفیت مناسبی دارد، اما به نظر نمی رسد که استرلینگ یک همراه ایده آل در سفر باشد. دیالوگ های او تا حدی خشک است و شوخی های او عمدتا مواردی تقریبا تکراری از پورتال 1 هستند. در هر صورت Portal: Revolution برای دارندگان پورتال 2 رایگان است و می توانید آن را از این نشانی دریافت کنید. در ادامه می توانید تریلر و تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: PCGamer

منبع: دیجیکالا مگ

به "پیش درآمدی بر پورتال 2 از طریق طرفداران به صورت رایگان در استیم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش درآمدی بر پورتال 2 از طریق طرفداران به صورت رایگان در استیم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید