کرونا به روایت هنر خیابانی در سراسر دنیا

به گزارش وبلاگ عکس، این روزها در شرایطی که کشورهای مختلف در سراسر دنیا درحال مبارزه با ویروس کرونا هستند، هنرمندان گرافیتی با استفاده از هنر، پیغام وحدت و قدرانی از کادر پزشکی و درمان را منتقل می نمایند.

کرونا به روایت هنر خیابانی در سراسر دنیا

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از نشنال، هنر خیابانی به لطف در دسترس بودن برای بخش زیادی از اقشار جامعه، در انتقال پیغام پیروز بوده است. اعضای یکی از همین گروه های گرافیتی با عنوان RBS CREW در روزهای اخیر در سنگال نقاشی های دیواری با موضوع کرونا خلق نموده اند و در کنار قدرانی از زحمات کادر درمان، با به تصویر کشیدن مایع ضدعفونی کننده، ماسک و شست وشوی دست ها در راستای آگاهی بخشی به مردم نسبت به راه های پیشگیری ابتلا به ویروس کرونا کوشش نموده اند.

سرپرست این گروه گرافیتی سنگالی می گوید: ما به عنوان شهروندان سنگالی، وظیفه و مسوولیتی برای بالا بردن آگاهی مردم بر عهده داریم. از آن جایی که اکثریت جمعیت فاقد سواد خواندن و نوشتن هستند، ما هنرمندان به وسیله تصاویر با آن ها ارتباط برقرار می کنیم.

در نقاط دیگر دنیا نیز هنرمندان خیابانی با خلق آثار مرتبط با کرونا به شیوع این ویروس واکنش نشان داده اند. در بریتانیا، لیونل استن هوپ تصویری از تابلو نقاشی پرتره یک مرد اثر یان وان آیک را درحالی که شخصیت اصلی ماسک بر چهره دارد بر روی یکی از دیوارهای لندن نقاشی نموده است.

پیغام های قدردانی بسیاری نیز در خیابان های کشورهای مختلف به چشم می خورد که از جمله آن ها به ایتالیا و لهستان می توان اشاره نمود. بر روی دیوار یکی از بیمارستان های شهر برگامو واقع در ایتالیا تصویر یکی از اعضای کادر درمان درحالی که بخشی از نقشه کشور ایتالیا را در آغوش گرفته است به همراه متن از همه شما ممنونیم دیده می گردد.

در ادامه تعدادی از تصاویر هنر خیابانی در نقاط مختلف دنیا را مشاهده می کنید:

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا به روایت هنر خیابانی در سراسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به روایت هنر خیابانی در سراسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید