آزمایش نو موشکی کره شمالی

به گزارش وبلاگ عکس، مقامات کره جنوبی از آزمایش موشکی نو پیونگ یانگ خبر دادند.

آزمایش نو موشکی کره شمالی

کره شمالی در پاسخ به اقدامات خصمانه آمریکا و کره جنوبی، اقدام به شلیک یک موشک نو کرد.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی با صدور بیانیه ای گفت: پیونگ یانگ بامداد چهارشنبه به وقت محلی یک موشک به سمت دریای ژاپن شلیک کرد. با این حال، نوع این موشک هنوز معین نشده است.

منابع مطلع می گویند پیونگ یانگ سه موشک بالستیک کوتاه برد شلیک نموده است.

پس از این اتفاق آژیرهای هشدار در کره جنوبی به صدا در آمده و مقامات امنیتی اقدام به رصد ماجرا کردند. ارتش کره جنوبی نیز سطح آمادگی خود را افزایش داد.

کره شمالی دیروز تهدید پنهانی مبنی بر استفاده از سلاح های هسته ای و پرداخت وحشتناک ترین بهای تاریخ در صورت تداوم رزمایش های آمریکا و کره جنوبی صادر کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، خصومت ها در شبه جزیره کره در ماه های اخیر بالا گرفته است و کره شمالی مجموعه ای از موشک های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش و قانونی را تصویب کرد که اجازه استفاده پیشگیرانه از سلاح های هسته ای خود را در طیف وسیعی از موقعیت ها می دهد. بعضی کارشناسان هنوز تردید دارند که کره شمالی بتواند ابتداً از تسلیحات هسته ای در برابر نیرو های برتر آمریکا و کره جنوبی استفاده کند.

کره شمالی استدلال نموده است که آزمایش های تسلیحاتی اخیر این کشور به منظور هشدار دادن به واشنگتن و سئول در خصوص سلسله رزمایش های نظامی مشترکشان که آن را تمرینی برای تهاجم می داند، از جمله تمرین های این هفته شامل حدود 240 هواپیمای جنگی است.

وبلاگ عکس بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آزمایش نو موشکی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش نو موشکی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید