ارتش آمریکا در یک ماه بیش از 1100 حمله هوایی در افغانستان انجام داد

به گزارش وبلاگ عکس، آمار منتشر شده نشان می دهد که ارتش آمریکا تنها در ماه سپتامبر بیش از هزار مورد حمله علیه اهداف مختلف در افغانستان انجام داد.

ارتش آمریکا در یک ماه بیش از 1100 حمله هوایی در افغانستان انجام داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، براساس اطلاعات منتشر شده نیروهای ارتش آمریکا مستقر در افغانستان تنها در ماه سپتامبر (شهریور) 1113 مورد حمله در این کشور انجام دادند.

به نوشته وبگاه تی وی نیوز تعداد حملات آمریکا در افغانستان در ماه های اخیر رو به افزایش یافته به طوری که در ماه آگوست (مرداد) 810 و در ماه ژوئن (خرداد) 537 مورد بود.

این در حالی است که هیأت معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما) به تازگی در گزارشی بیان کرد که 30 غیرنظامی در حمله هوایی ماه می (اردیبهشت) امسال آمریکا به غرب افغانستان کشته شدند. طبق این گزارش، دستکم 14 کودک در میان 30 نفری بودند که در حملات هوایی نیروهای آمریکایی کشته شدند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته وبگاه تی وی نیوز، نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان گفتند که این حملات شامل حملات هوایی با انواع جنگنده، بمب افکن، هواپیمای بدون سرنشین و توپخانه بوده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا اوایل ماه جاری تایید کرد ایالات متحده از زمان قطع مذاکرات با طالبان، حملات خود را در افغانستان افزایش داده است.

وزیر دفاع آمریکا طی روزهای گذشته نیز گفت، سیاست آمریکا در افغانستان معین بوده و متحدان افغان باید در زمینه ادامه حضور نظامیان در این کشور مطئمن باشند.(جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارتش آمریکا در یک ماه بیش از 1100 حمله هوایی در افغانستان انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا در یک ماه بیش از 1100 حمله هوایی در افغانستان انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید