برنامه های تدوین شده برای عبور بدون خاموشی از تابستان آینده در حال انجام است

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو گفت: برنامه های تدوین شده در جلسه های تخصصی برای سال آینده بلافاصله بعد از تابستان آماده و هم اکنون در حال انجام است.

برنامه های تدوین شده برای عبور بدون خاموشی از تابستان آینده در حال انجام است

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، عبدالصاحب ارجمند اضافه کرد: این برنامه وزارت نیرو در چند محور مختلف از جمله افرایش ظرفیت فراوری برق، تعمیرات و آماده سازی نیروگاه ها، موضوع مدیریت و بهینه سازی مصرف، توسعه شبکه های انتقال و فوق انتقال، اخذ مجوز های لازم از مراجع مربوطه و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای جلب مشارکت داوطلبانه مشترکان است.

وی درباره تأمین برق پایدار در زمستان، ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای موضوع تأمین برق زمستان امسال، نیروگاه ها آمادگی کامل برای تأمین برق موردنیاز را داشته و در زمینه ظرفیت آماده بکار نیروگاهی هیچ مسئله ای نداریم و در صورت تأمین سوخت، بدون محدودیت تأمین برق صورت می پذیرد.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو گفت: برنامه ریزی تعمیرات به نوعی است که نیروگاه های حرارتی و اتمی در دست تعمیر هستند، به طوری که می توانیم بار شبکه را کنترل کنیم.

به گفته ارجمند، هماهنگی خوبی با وزارت نفت برای تأمین سوخت زمستانی نیروگاه ها شکل گرفته و امیدواریم بتوانیم سوخت مایع را به شکل مناسبی ذخیره کنیم تا دچار محدودیت نشویم.

وی ادامه داد: البته این موضوع بستگی به نوع شرایط سرمای زمستان دارد که در این زمینه باید تمهیدات لازم برای تأمین برق مشترکان خانگی، نیروگاه ها و ... صورت گیرد. درهرصورت همکاری مردم برای مدیریت مصرف در حوزه گاز و برق را لازم خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو اضافه کرد: برای تعمیرات نیروگاه ها برنامه ریزی زمان بندی داریم و برنامه ریزی این تعمیرات به گونه ای است که منطبق با محدودیت های گاز در استان های مختلف و مقدار و نحوه تأمین سوخت مایع جهت تعمیرات از مدار خارج، ولی سایر نیروگاه ها به مدار می آیند.

وبلاگ عکس مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برنامه های تدوین شده برای عبور بدون خاموشی از تابستان آینده در حال انجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های تدوین شده برای عبور بدون خاموشی از تابستان آینده در حال انجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید