تخلیه و بارگیری بیش از 20 میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندرخلیج فارس

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران/هرمزگان مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مقدار تخلیه و بارگیری انواع فرآورده های نفتی از بندر خلیج فارس را تا نیمه آذر ماه 20 میلیون و 300 هزار تن گفت.

تخلیه و بارگیری بیش از 20 میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندرخلیج فارس

علی رضا محمدی کرجی ران صبح امروز (22 آذرماه) در تشریح عملکرد تخلیه و بارگیری و صادرات فرآورده های نفتی از حوزه نظارتی بندرخلیج فارس طی مدت زمانی فروردین تا نیمه آذرماه، اضافه کرد: در این مدت 20 میلیون و 300 هزار تن انواع فرآورده نفتی به وسیله این بندر به کشورهای هدف صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه آن در سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است.

وی مجموع صادرات انواع فرآورده نفتی از این بندررا طی مدت یاد شده 8 میلیون و 600 هزار تن دانست و عنوان نمود: در مدت یاد شده 867 فروند شناور در اسکله های تحت نظارت نفتی خلیج فارس پهلودهی شده اند که از این اندازه 324 فروند شناور ویژه حمل قیر،54 فروند شناورحمل بنزین، 489 فروند شناورهای به جامانده دیگر نیز فرآورده های نفتی را حمل نموده اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد 24 درصدی صادرات قیر در این دوره زمانی، اظهار کرد: در این مدت یک میلیون و 100 هزار تن صادرات قیر به ثبت رسیده که عمده آن به سه کشور عمان، امارات متحده عربی و هندوستان ارسال شده است.

به گزارش وبلاگ عکس، بندر نفتی خلیج فارس منطقه ویژه مالی بندر شهید رجایی به علت موقعیت استراتژیک، قرار گرفتن در راستا ترانزیتی شمال جنوب و نزدیکی به صنایع و پالایشگاه های منطقه با 12 پست اسکله به عنوان بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تخلیه و بارگیری بیش از 20 میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندرخلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه و بارگیری بیش از 20 میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندرخلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید