مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز 2 میلیون و 600 هزار تن گذشت

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت به مقدار 2 میلیون و 639 هزار و 59 تن از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در سال 1400 خبر داد.

مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز 2 میلیون و 600 هزار تن گذشت

ایوب کرد گفت: حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه علی رغم شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال 99 رشد 19 درصدی را نشان می دهد.

او می گوید: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی در پایانه مرزی میلک و میرجاوه با یک میلیون و 649 هزارو 837 تن به صادرات اختصاص دارد گاز مایع، هیدروکربن، بنزین، گازوئیل و مواد غذایی عمده کالا های صادراتی در سال 1400 می باشد.

مدیر کل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را در سال 1400 , 694 هزار و 757 تن و واردات را 294 هزار 465 تن عنوان کرد.

کرد گفت: مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط بین کشور های همسایه و امرار معاش مردم مرز نشین است با توجه به ظرفیت این استان در حوزه صادرات و تجارت و نتایج ارزشمند آن نظیر کسب در آمد ارزی، ایجاد فرصت های شغلی تازه، رویکرد این اداره کل در حوزه پایانه های مرزی بر پایه توسعه زیر ساخت ها و توسعه صادرات پایه ریزی شده است.

وبلاگ عکس سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز 2 میلیون و 600 هزار تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز 2 میلیون و 600 هزار تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید