وزیر دفاع: جت یاسین می تواند هواپیمای رزمی باشد

به گزارش وبلاگ عکس، امیر محمدرضا آشتیانی گفت: صنعت هوایی از سال ها پیش اقدام به طراحی جت آموزشی یاسین کردند که امروز فروند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی این است که بتوانیم از آن در حوزه رزمی و پشتیبانی از نزدیک نیز استفاده کنیم.

وزیر دفاع: جت یاسین می تواند هواپیمای رزمی باشد

به گزارش تسنیم، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع صبح امروز در حاشیه رونمایی از نمونه معیار فراوری و خط فراوری انبوه جت آموزشی یاسین که با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش برگزار گردید، در جمع وبلاگ عکس گفت: یکی از دغدغه های ما در ارتقای آموزش خلبانی است چرا که آموزش خلبانی از جمله آموزش هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و انجام این مهم احتیاج به هواپیمای آموزشی در کلاس های مختلف دارد.

وی اضافه کرد: صنعت هوایی از سال ها پیش قدام به طراحی جت آموزشی یاسین کردند که امروز فروند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی طراحی کاملا بومی آن است که موجب شده تا از این نمونه بتوانیم برای هواپیما های رزمی و پشتیبانی نزدیک نیز استـفاده کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد: قالب تجهیزات هواپیما بومی سازی شده و یقین داریم به عنوان هواپیمای پیشرفته می تواند مأموریت هایی که به نیروی هوایی واگذار می گردد را به خوبی انجام دهد و در کاهش مدت زمان آموزش و کیفیت آموزش ها موثر واقع گردد.

امیر حمید واحدی فرمانده نهاجا نیز در ادامه بیان کرد: در زمان گذشته آموزش خلبانان جت هوایی در خارج از ایران انجام می شد و بواسطه تحریم هایی که علیه کشورمان اعمال شده، اولین جایی که تحت تاثیر این تحریم ها نهاده شد این بخش بود که باعث شد نتوانیم آموزش ها را در خارج دنبال کنیم.

وی ادامه داد: این باعث می گردد دوره آموزش ها کاملتر و کوتاه تر گردد و در آینده نزدیک هواپیمای شکاری که کوثر باشد نیز می تواند باعث ارتقای توان دفاعی کشورمان گردد.

منبع: فرارو

به "وزیر دفاع: جت یاسین می تواند هواپیمای رزمی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: جت یاسین می تواند هواپیمای رزمی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید